חדשות ומבצעים

דף הבית > שירותי החברה > צילום פנים צנרת

צילום פנים צנרת

סובלים מחורפים לחים? רוכשים בית חדש? רוצים להקדים תרופה למכת הסתימה? צרו קשר עם “פלס” ותקבלו מענה מהיר תוך זמן קצר ובעלויות שיחסכו לכם כספים רבים בהווה ובעתיד.

לקבלת מידע וייעוץ ראשוני ללא התחייבות, ישרו קו וצרו אתנו קשר עוד היום או השאירו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם.

איך נדע אם הצנרת ברחבי הבית או העסק תקינה? ובכן בדרך כלל לא נדע אלא בשני מקרים, ברוב המקרים אנו יודעים אם הצנרת תקולה כאשר מתרחש מקרה של התפוצצות או סתימה בצנרת או במערכת הניקוז, מעבר למקרים הללו אנו נוהגים להתייחס לנושא באופן די ברור מאיליו ומקווים שהכל ימשיך להתנהל כסדרו…צילום פנים צנרת

צנרת חלודה או צנרת הקרובה למצבים של התפרצות או סתימה, לא תהיה גלויה לעין בדרך כלל, במיוחד במבנים פרטיים, אבל האם נכון להמתין לרגע האחרון וכיצד אם בכלל נוכל לגלות ולעלות על ליקויים ונזקים ורם התרחשותם?

בחברת פלס, קמו אנשי מקצוע מכל תחומי הליקויים בכלל ותחום הצנרת ומערכות הביוב בפרט והחליטו לעשות מעשה. בעבר הדרך היחידה לבדוק את תקינות הצנרת היתה באמצעות פתיחת/הוצאת המרצפות או הקרמיקות, כיום פעולות אלה אינן נדרשות כלל ועל כן מעניקות שני פתרונות בפעולה אחת: פתרון הזמן ופתרון התקציב.

אז איך עושים את זה?

ב”פלס”, פועלים מזה שנים רבות החלוצים והחסידים של טכניקות ההתייעלות השונות בתחום הצנרת, הנזילות והאיטום, תוך חשיבה מתמדת ומחקר מתמיד בכל הקשור למכשור והטכנולוגיות הקיימות, לקחנו על עצמנו לתת לקשת הלקוחות המגוונת שלנו שירות נקי ויעיל.

אז איך אנחנו עושים את זה?

אחת השיטות המלהיבות ביותר בתחום בדיקת הצנרת, נמצאת במכשיר קומפקטי אחד שיש בו הכל. בתחילתו של התהליך מוחדרת מצלמה מיניאטורית המצלמת את הצנרת/הביוב/המרזב מכל הכיוונים בהיקף של 360 מעלות ובתל מימד. פעולה המעניקה מבט תלת מימדי ומציאותי של מראה המערכות ותקינותן.איתור נזילות בצנרת

המצלמה, מעבירה את השידורים אותם היא קולטת באמצעות העינית הרגישה המותקנת בה אל מסך המחשב של איש  המקצוע לאחר שהתבצע תהליך עיבוד נתונים, המאפשר הזנת דוח אל המחשב הפולט את הנתונים אל מסך המחשב באמצעות תמונות ברורות ונתונים סופיים המאפשרים לאיש ההנדסה לתרגם את הנתונים ולנתחם ברמת דיוק גבוהה המאפשרת לו להבין ולסכם את מצב המערכת, כלומר, מהם הליקויים או הכשלים שנמצאו בה.

מי מבצע את איתור הליקויים?

איתור הליקוי ושימוש בטכנולוגית צילום פנים צנרת, מתבצעים ע”י איש הנדסה מקצועי במסגרת בדיקת בדק בית היודע כיצד להחדיר את המצלמה באופן שלא יזיק למערכת ופרטים הסובבים אותה היודע לתרגם את מסד הנתונים המצולם והפלטים היוצאים מהמצלמה אל מסך המחשב כתוצאה מצילום המערכת. איש מקצוע וותיק ומנוסה, ידע לתת את הפתרונות והדוחות תוך זמן קצר במיוחד ואפילו במעמד ביצוע הצילום עצמו.

אנשי המקצוע וההנדסה של “פלס”, יודעים לתת חוות דעת ותשובות כלליות כבר במעמד ביצוע הצילום, לאחר ניסיון רב שנים בעבודה עם מערכות צנרת, ביוב וניקוז רק ממבט על מצב הצנרת, עוד לפני קבלת פלטי הנתונים.

שימושי המכשיר האופטי

 השימוש העיקרי והמרכזי של המכשיר האופטי, הוא מתן מידע על הליקוי או הנזק הקיים במערכות כמו צנרת, ביוב, מערכות ניקוז , המכשיר נותן מבט קרוב של פנים המערכת באופן מציאותי וחי בעת קניית דירה או בדיקה כללית, מסוגלת לעבור במעברים צרים במיוחד (מקוטר של 50 מ”מ), מאפשרת פתרון יעיל של סתימות ונזילות תוך הבנה מדויקת של מוקד הנזילה/הסתימה.

אחת הבעיות הנפוצות במקרה של סתימה או נזילה, היא בביצוע עיוור של פתרון הבעיה ופתרון זמני. בדיקת המערכת בזמן אמת ותוך מבט ישיר אל מוקד/מוקדי הבעיה יניבו פתרון יעיל לטווח ארוך, בשונה מפתרון “הפלסטר”, אותו אנו רואים במקרים רבים, במצבים של סתימות ונזילות.

בדיקות צנרת/ביוב/מרזבים – “הפרטים הקטנים”

תהליך ביצוע הבדיקה

 • מכשיר אופטי המוחדר לצנרת /ביוב /מרזב מצלם וממחיש את המתרחש בתוך חלל הצינור/ביוב/מרזב 360 מעלות.
 • כבל אופטי שקצהו מחובר למסר מחשב וקצהו השני- עינית המצלמת את פנים הצינור/החלל.
 • הנתונים מועברים לכרטיס מסך ומעובדים ומוגשים במסגרת חוו”ד הנדסית. כוללים תמונות צבעוניות ודיגיטליות במקביל.

 

שימושים:

 • מצלמת ביובים /מרזבים מספקת מידע מדויק על הכשל /מפגע בצינור/מרזב.
 • רכישת/מכירת נכס- בדיקה כללית למערכת.
 • מצלמת ביובים ומרזבים מותאמת לעבודה במעברים צרים ופתחי ניקוז
 • בדיקת סתימות /חסימות/שברים במרזבים ביובים.
 • אתור מוקדי נזילות בצנרת מים וביוב.
 • מקוטר צנרת 50 מ”מ.

 

איתור ליקויים

מי מבצע את הבדיקה? מהנדס בניין המתמחה בנושא בעיות איטום/רטיבות/אינסטלציה שמרכז את כלל הממצאים והמלצות בחוות הדעת, הכוללת איתור הליקויים הגורמים להם ומידת חומרתם, תוך שימוש בציוד דיגיטאלי מיוחד ומיפוי וניתוח של הליקויים בדו”ח המפרט הממצאים, דרכים לטיפול ועלויות התיקונים.

כל הממצאים מאוחדים לכדי לדו”ח בכפוף למכון התקנים בישראל בתחום הבנייה, אישורי הבנייה ובדק הבית.
דו”ח הביקורת ההנדסית של פלס כולל:

 • הצהרת מומחה ופירוט ניסיונו בתחום – המסמך מוכר וקביל בבית משפט
 • איתור ופירוט הליקויים ומיקומם בנכס תוך ציטוט והקפדה מלאה על התקנים.
 • פירוט  והסבר בדבר הדרכים האפשרויות לתיקון הליקויים
 • אומדני וממוצעי עלויות התיקונים (ע”פ המחירונים המקובלים בענף הבנייה ובדק הביצ)
 • צילומים באתר (במידת הצורך)
 • סיכומי המהנדס הכולל את סיכום העלויות, הממצאים והשלכותיהם.

 

קישור לפירוט חוק המכר בישראל

דוגמא לדוחות בדק בית להורדה


WhatsApp
היי, ניתן להשיג אותנו גם בווטסאפ, הקליקו מטה על הכפתור