חדשות ומבצעים

דף הבית > שירותי החברה > שמאי מקרקעין

שמאי מקרקעין

שמאי מקרקעין מקצועי

שמאי מקרקעין הנו אדם שצריך להיות בקיא במגוון דגשים על מנת שיוכל לעשות את עבודתו כהלכה. על כן כאשר מחפשים אחר שמאי מקרקעין, יש לוודא שהוא בקיא במגוון הנושאים הבאים: לוחות שומה, כלכה, תכנון ערים, הנדסת בניין, יסודות מדידה, חשבונאות, דיני מיסים בישראל ואף בסטטיסטיקה. כמו כן שמאי מקרקעין צריך להיות מעודכן בכוחות שמשפיעים על השוק הדינאמי, וזאת על מנת שההערות שלהם יהיו מבוססות הן כלפי המצב הנוכחי והם עבור בחינה עתידית, וזאת על מנת שהייעוץ שניתן ללקוח לגבי נדל”ן כזה או אחר יהיה מדויק כמה שיותר, כך שלא יתעוררו הפתעות לא רצויות לאחר מכן.

שחקנים נוספים

כאשר מדברים על שמאות מקרקעין חייבים להבין כי שוק הנדל”ן הנו שוק מתוחכם ולא פשוט. שוק בו יש מספר כרישים ראשיים, בהם הבנק, חברת הביטוח, משקיעים מקומיים ומחו”ל, יזמים, אזרחים פרטיים ואף חברות הבנייה. כיוון שהשקעת נדל”ן היא כזו שכרוכה בלא מעט כספים, אין לדלג על שלבי ההתייעצות עם שמאי מקרקעין, ויש להקפיד שהבחירה לא תהיה אקראית, אלא מכוונת רק אל כזה ששולט ברזי השוק ויודע לסקור את הנכס ממגוון היבטים שונים, כך שההמלצה תכלול מגוון היבטים נרחבים, גם כאלו שסמויים מהעין ואינם בעלי ביטוי בהווה.

מתי צריך שמאי מקרקעין?

שמאי של מקרקעין

צורך בשמאי מקרקעין יכול להתעורר באינספור תרחישים. כאשר מבקשים לרכוש נכס נדל”ן, על מנת להוכיח בטוחות בפני הבנק בסיטואציות של לקיחת משכנתא, על מנת לאמוד פיצויים עקב הפקעת מקרקעין, כאשר יש ירידת ערך עקב פגיעה בתוכנית בניין עיר, כאשר יש צורך בשירותי שמאות מקרקעין בשביל לבנות טבלת איזון והקצאה עבור תוכנית איחוד וחלוקה, כאשר מבקשים להתנגד לתוכנית נדל”ן עירונית, לטובת הכנת מס שבח, בשביל להכין “השגות” למנהל עקב תשלום דמי היתר, עבור היטל השבחה, כתמיכה עבור קבוצות בניה, בשביל ללוות פרויקטים, על מנת לקבל חוות דעת אובייקטיבית בעת עסקת נדל”ן ועוד.

למה כדאי להעסיק שמאי מקרקעין?

בדיוק כפי שלא ניגש אל משפט ללא ליווי של עורך דין רציני שבקיא בתחום, כך אין לרכוש או לבדוק נכס מבלי לערב שמאי מקרקעין. נכון שיש לשלם ומדובר על תשלום נוסף, אך יחד עם זאת יש לראות בכך השקעה משתלמת שבקלות מכסה את ההוצאה, והימנעות ממנה משולה ליציאה לטיסה ללא טייס, ללקיחת סיכון אחד גדול, וזאת כיוון שהשקעה בנדל”ן כרוכה בכסף רב, ואם נמנעים מהיעזרות באנשי שמאות מקרקעין, בקלות ניתן לראות איך הכסף הולך לאיבוד. כך שאין זו שאלה ובטח שאין לראות בכך הוצאה, אלא יש לראות בכך עוגן, גלגל הצלה, יש לראות באיש המקצוע מעין מצפן שמורה על התנהלות כלכליתנכונה.שמאי מקרקעין

טיפים לבחירת שמאי מקרקעין

אין לבחור בכול אחד, אלא רק בשמאי מקרקעין עם המלצות ושמגיע מחברה רצינית. כי לא מספיק להחזיק בכל התעודות הרצויות, אלא גם יש לוודא שהאיש שעומד מאחוריהן אכפתי, אמין, מקצועי, חרוץ ושטובתכם עומדת לנגד עיניו.


WhatsApp
היי, ניתן להשיג אותנו גם בווטסאפ, הקליקו מטה על הכפתור