חדשות ומבצעים

איך להכין בנייני מגורים נמוכים להתמודדות עם החורף?

 

החורף נמצא בשיאו וההתמודדות עם פגעי מזג אוויר נמצאת בעיצומה. אם אתם מתגוררים בבניין נמוך ורוצים לדעת כיצד אפשר להכין אותו לחורף, אין זמן טוב יותר מעכשיו. ככל שהבניין יהיה מוכן יותר מבחוץ, כך תוכלו להסתגר לכם בפנים הבית ולהתכרבל תחת הפוך בבטחה.

 

בדיקת רכוש משותף וביקורת ליקויים

לפני החורף הזמינו מומחי בדק בית כדי לוודא שאין ליקויים במבנה שאינם גלויים לעין, כמו למשל סדקים בקירות, נזילות, בעיות איטום כאלו ואחרות ועוד. בבניינים משותפים הנושא יכול להפוך למעט מורכב משום שנדרשת הסכמה של רוב הדיירים לביצוע הבדיקה. אולם אם תכנסו אסיפה ותסבירו שכל ליקויי יכול להשפיע על כלל הדיירים, ושמדובר באינטרס משותף לכולם, סביר להניח שרובם יתרצו. במהלך ביקורת ליקויי הבניה בודקים את שלד המבנה, את מערכת החשמל, את מערכת כיבוי האש, את מערכת המים והביוב, את הריצוף, את החיפויים ועוד.

 

 בדיקת רכוש משותף וביקורת ליקויים

 

חברת אחזקה וניהול מבנים

בבתים רבים עבודות התחזוקה הנדרשות לקראת החורף לא מבוצעות מפאת חוסר זמן. גם אם יש ועד בית או איש תחזוקה לבניין. שכירת שירותים מטעם חברת אחזקת מבנים מנוסה יכולה לספק לכם שקט נפשי, בידיעה שכל עבודות התחזוקה הנדרשות מבוצעות בזמן וכהלכה, כך שכל הליקויים שהתגלו בבדיקה יטופלו בזמן. בעונת החורף מהדורות החדשות מלאות בסיפורים על הצפות מחוץ ובתוך הבתים. השנה גם קופחו חיי אדם. כדי למנוע נזקים לנכס, לרכוש הפרטי והציבורי ולמנוע סכנת חיים, יש להקפיד על ביצוע עבודות התחזוקה וההכנה.

 

ביקורת ליקויי בניה

 

בדקו את הגג עכשיו ולכל אורך החורף

אם טרם בדקתם את גג הבניין, הכניסו זאת לעבודות ההכנה לקראת ובמהלך החורף. שינויים בטמפרטורות ומשקעים על הגג יכולים לגרום לנזק ולהשפיע על הדירות בקומות העליונות. מיותר לציין שבבניינים משותפים, קיים אפקט הדומינו וכל דירה שנפגעת יכולה לפגוע בדירה אחרת. חפשו על הגג נזקי מים או מקומות שבהם המים מצטברים ולא זורמים, שימו לב אם ישנם נזקים אחרים, ולאורך כל החורף בדקו שהגג נראה טוב ומתפקד כראוי. חברות לאחזקת מבנים עובדות עם בעלי מקצוע שתמיד זמינים לטיפול, כך שהן יוכלו לפעול מהר במקרה חירום ולהעניק לכם שירות באופן כמעט מיידי.

 

עבודות תשתית וביוב

התשתיות סביב הבניין צריכות גם הן להיות מטופלות כראוי. כאשר התשתיות מתוכננות נכון, תפקידן יהיה לנתב את המים הרחק מן הבניין ובכך למנוע מהם להצטבר וליצור הצפות. מלבד הצפות גדולות, גם שלוליות עמוקות בכניסה לבית יכולות לגרום לעוגמת נפש לא קטנה. לכן, במידה והתשתיות אינן נקיות או ערוכות לחורף, ישנו סיכון רב שמי הגשמים יצטברו וכך יגרמו להצפות. בבניין נמוך הסיכון גובר בעיקר כשמדובר בדירות בקומות התחתונות. לכן יש לבדוק שהתשתיות אכן ערוכות וישנם שיפועים נכונים של הקרקע. במידה ולא, חשוב מאוד לטפל בנושא מבעוד מועד וכך למנוע הצטברות של מים שיכולה להפוך למאוד מעיקה ואף לגרום לנזק.


WhatsApp
היי, ניתן להשיג אותנו גם בווטסאפ, הקליקו מטה על הכפתור