חדשות ומבצעים

איתור נזילות בצנרת תת קרקעית

יש חשיבות קריטית לאבחן נזילות בצנרת תת קרקעית

מערכות מי השתייה והביוב הן מערכות קריטיות לבריאותנו. המערכות אחראיות גם על פינוי הפסולת שלנו, וגם על אספקת מים נקיים. תקלה בכל אחת מהמערכות הללו יכולה לחשוף אותנו לשלל מזהמים וגורמי תחלואה. נוסף על הסיכון הבריאותי, חשוב לבצע איתור נזילות מים כדי למנוע בזבוז משאבים עצום. כאשר מדובר בנושא כמו איתור נזילות בצנרת תת קרקעית, יתכן שיעבור זמן רב עד שנגלה את מקור הדליפה, ולכן הבזבוז יהיה חמור במיוחד והמים הדולפים עלולים לגרום לנזק לתשתיות אחרות בקרבתם.

מצלמה לאיתור נזילות תת קרקעיות

איך נבצע איתור נזילות תת קרקעיות?

גילוי נזילות בצנרת הוא מסובך גם אם מדובר בצינורות עיליים בקירות הבית. כאשר מדובר על גילוי נזילה סמויה, האתגר גדול אפילו יותר. נזילות תת קרקעיות הן סמויות כמעט תמיד, עד שהבעיה מתפרצת ומתגלה הנזק לרוב כבר חמור. לכן, חשוב לבצע איתור נזילות בצנרת תת קרקעית בצורה מקצועית ויעילה. הדרכים לגלות נזילות בצנרת תת קרקעית כוללות בין השאר:

• רובוט ייעודי: אם יש לנו מפה של תשתיות באזור הנזילה המשוער, ניתן להחדיר רובוט עליו מורכבת מצלמה לצינור. הרובוט יתקדם בצינור, ויגלה בקלות דליפות ונזילות גדולות ובינוניות.

• בדיקת לחצים: ניתן לבצע מיקום משוער של הדליפה על ידי בדיקת לחצים בנקודות קצה מוגדרות מראש. כך, נוכל לזהות דליפה מצינור מים בלחץ, ואחר כך להתקדם למיקום יותר מדויק שלה או פשוט להחליף את כל המקטע הרלוונטי.

• מצלמות תרמיות: לעיתים, ניתן לעשות שימוש במצלמות תרמיות לאיתור נזילות בצנרת תת קרקעית. המצלמה התרמית למעשה מראה לנו שינויים בטמפרטורה של הקרקע, כאשר שינוי הטמפרטורה יכול להיגרם כתוצאה מדליפה מצינורות ביוב או מים בקרבת מקום.

• בחינת שטח: לעיתים, צינורות ההובלה ניזוקים כתוצאה מצמחייה הגדלה בקרבת מקום. שורשי העצים הצמאים למים יכולים לחדור אל סדקים מזעריים בצינורות ולהרחיבם. לכן בחינה של השטח יכולה לכוון אותנו אל מקור הבעיה.

המקצוענות היא שם המשחק

זכרו שאיתור מדויק של בעיות התשתית שלכם, ובעיקר של דליפות מים וביוב הוא המפתח לטיפול בבעיה. הזמנה של איש מקצוע מיומן לאיתור הדליפה תאפשר לכם למקד את הפתרון, ותחסוך חשיפה יקרה של כל אורכו של הצינור. מעבר לניסיון, על בעל המקצוע להיות מצויד בטכנולוגיה החדישה ביותר לאיתור דליפות ונזילות. ניסיון לחסוך ולהזמין בעל מקצוע ללא ניסיון בתחום עלול להוביל לנזקים כלכליים משמעותיים, ולהחמרה של הפגיעה התשתיתית ההיקפית.


WhatsApp
היי, ניתן להשיג אותנו גם בווטסאפ, הקליקו מטה על הכפתור