חדשות ומבצעים

בדיקות בטיחות לדירה חדשה

בטיחות חייבת לעמוד בראש סדר העדיפויות של קבלני בניין ורוכשי דירות חדשות. בניגוד למה שנהוג לחשוב, עצם העובדה שמדובר בדירה חדשה לא תמיד מבטיחה עמידה בסטנדרטים הנדרשים. למעשה, דווקא הרצון של הקבלן לחסוך זמן ולעמוד בהתחייבויות כלפי רוכשי הדירות הוא זה שגורם לרבים מהם להתפשר על איכות חומרי הגלם, על הסטנדרטים של הביצוע ולעיתים גם על הבטיחות של הסביבה והדיירים.

הפתרון מבחינת הדיירים צריך להיות תיאום בדק בית לפני אכלוס. בעזרת בדק בית ושירותי הנדסה ניתן לרכז את כל הפעולות החשובות תחת קורת גג אחת, באופן אובייקטיבי ובצורה מנומקת ומסודרת. חוץ מזה, דוח הממצאים של חברת בדק בית כולל בתוכו בדיקות בטיחות ואפשר להשתמש בו כדי לדרוש מהקבלן לשאת בהוצאות על תיקון הנזקים או בגין חוסר עמידה בהתחייבויות.

מה ההשלכות הבטיחותיות של בדק בית ושירותי הנדסה?

בדק בית הוא שירות שמטרתו לספק נתונים מפורטים על ליקויי הבניה. בין אם מתאמים בדק בית לפני אכלוס של דירה חדשה או ישנה, יש צורך בשירות של חברה כזו גם על מנת לבצע את התיקונים ובעיקר כדי לשפר את תחושת הבטיחות.

ההשלכות הבטיחותיות של בדק בית ושירותי הנדסה הן רחבות מאוד. כך למשל ניתן לתאם את השירות של חברת בדק בית גבי לחשוף ליקויים שקשורים לאיטום ונזילות, ליקויי בנייה בריצוף וסדקים בטיח קירות ותקרה שעלולים להעיד על בעיות קונסטרוקטיביות. בכל אחד מהמקרים האלה, הדגש הוא על האופן שבו דוח הממצאים של חברת בדק בית מאפשרת לבעלי הנכס לתקן את הליקויים לפני שהם יגרמו נזק בלתי הפיך או חלילה פגיעה בחיי אדם.

אישור כיבוי אש לפני אכלוס

גם לקבלנים של דירות חדשות יש אינטרס לתאם שירות של בדק בית לפני אכלוס. זה קורה על רקע הצורך להשיג אישור כיבוי אש לפני אכלוס, שבלעדיו לא ניתן לתת לדיירים טופס 4. כל עוד הדיירים לא מקבלים טופס 4, אין אפשרות לחבר אותם לשירותים ותשתיות חיוניות של חשמל, מים וגז. אם רוצים מלכתחילה למנוע את עוגמת הנפש, חשוב לתאם את השירות הרלוונטי מול חברת בדק בית.

לבסוף, כדאי להזכיר את החשיבות של בדיקות בטיחות לדירה חדשה גם בכל מה שנוגע לבניין. כאן היתרון של יצירת קשר עם חברת בדק בית הוא שניתן לבקש ממנה לחשוף ליקויי בניה בחלונות, לבדוק מערכות אלקטרו-מכניות ומערכות חשמל ואינסטלציה ולברר האם ישנה קרינה סלולארית, קרינה אלקטרו מגנטית וראדון ברמות גבוהות מהמותר בחוק.

לסיכום, בדק בית צריך להתבצע לפני אכלוס של כל סוגי הדירות וגם בדירות חדשות. האינטרס של הדיירים הוא לבצע בדק בית על מנת לחשוף ליקויי בנייה שפוגעים בבטיחות, בעוד האינטרס של הקבלן הוא לקבל דוח ואישור מהרשויות.


WhatsApp
היי, ניתן להשיג אותנו גם בווטסאפ, הקליקו מטה על הכפתור