חדשות ומבצעים

בדיקת נזילות בעת רכישת דירה

נזילה או טפטוף תמימים שנראים לנו כמצבים קלים מאוד לטיפול אינם מקבלים את היחס הנכון בדקך כלל, חשוב מאוד להבין, כי לכל נזילה יש מקור וסיבה מסוימת להתרחשות, חוסר תקינות ברמות השונות, עשוי להיווצר כתוצאה מתקלות שונות בתוך מערכת הצינורות, נזילות שחשוב מאוד לבדוק ולהתעקש על בדיקתם , במיוחד במקרים של רכישת דירה.בדיקת דירה לפני קניה

מצבים שונים שחשוב לבדוק גם אם לא קיימת כל נזילה הם מצבים של חלודה ועובש למשל, מאחר וגם אלה עשויים למנוע ממערכת אינסטלציה לקויה ולהביא להשלכות אסתטיות ובריאותיות.

 

האם ישנה אפשרות לאתר נזילות באופן עצמאי?

כמובן. ניתן לאתר נזילות מים על ידי בדיקת הקירות והתקרות באופן ישיר ופשוט ביותר. בדיקת הנזילות יכולה לאשר את עצמה תוך איתור התנפחויות באזורים השונים של הקירות ולאו דווקא ברזים דולפים שככל הנראה יתוקנו לפני שתגיעו לראות את הבית. כפי שציינו מעלה, סימנים או כתמים של עובש, יובש וחלודה הם סימנים בולטים במיוחד ורמזים עבים מאוד לצנרת ומערכת אינסטלציה בעייתי במיוחד, מצבים אלה מצביעים על תהליך מתקדם של קורוזיה שיכול ליצור מצבים מסוכנים של חיידקים, מראה חזותי לא אסתטי וכמובן מחלות וזיהומים.איתור נזילות בצנרת

כתמים כהים על הקירות הם סימן נוסף לבעיית רטיבות בבית שחשוב מאוד לסמן לעצמכם ובמידה ובעלי הבית אינם מוכנים לטפל בבעיה או לפחות להוריד את מחיר הנכס עקב המצב הבעייתי של הצנרת, מומלץ להימנע מרכישה.

 

האם יש דבר כזה נזילות סמויות והאם ניתן לבדוק אותן?

קיימות גם נזילות פנימיות כמו שקיימים סדקים סמויים בקירות, חשוב מאוד להבין כי נזילות סמויות אינן מסוכנות פחות ובמקרים שונים מסוכנות עוד יותר מנזילות גלויות כתוצאה מכך שהנזילות הסמויות נמצאות בתוך הצנרת בעומק הקיר ועשויות לגרום לפיצוץ מים/ביוב קשה ניתן לעלות על הנזילות הללו רק על ידי איש מקצוע ומומלץ לבצע בדיקה זו על ידי איש מקצוע מוסמך לבדק בית בייחוד כאשר מדובר במבנה ישן במיוחד בו סביר להניח גם הצנרת ישנה ובלתי מטופלת כראוי, לפחות במרבית המקרים.

לשירותי בדק בית נוספים

 

האם ישנה אפשרות לבצע בדק בית לפני רכישת דירה וכיצד עושים זאת?

צילום פנים צנרת

כמובן שניתן אבל יש צורך באישור המוכר. תוכלו לבצע בדיקת בדק בית לפני רכישה, ע"י חברה מקצועית להנדסה ובדק בית בהסכמה מפורשת של המוכרים ובהתחייבות לרכוש אותה מן הסתם במידה והבדיקות ייצאו תקינות או משביעות רצון, בדיקת הבדק היא אמנם מהירה יחסית אבל דורשת הימצאותם של אנשי מקצוע בבית, מצב שמטריד את פרטיות הדיירים הקיימים, לכן חשוב לעגן נושא זה בתוך חוזה הרכישה.

 

בדיקת בדק בית לאחר רכישת דירה – כדאי או לא כדאי?

גם אם פרח מזיכרונכם כדאי לבצע בדיקת בדק בית אפילו אם הרכישה כבר התבצעה ונכנסתם אל הבית. בדיקת בדק הבית תמנע מכם הפתעות לא נעימות, במיוחד כאשר מדובר על תחום הצנרת שמותירה רבים מאתנו חסרי עונים. הצנרת היא אחת הנישות החשוב במיוחד בדירה כתוצאה מההשלכות הקיצוניות שלה במקרה של חוסר תקינות או ליקוי, לכן כדאי ואף מומלץ לבצע בדיקת בדק בית גם אחרי הרכישה.


WhatsApp
היי, ניתן להשיג אותנו גם בווטסאפ, הקליקו מטה על הכפתור