חדשות ומבצעים

למה לבצע בדיקת נכס נדל"ן לפני שרוכשים אותו לצורך השקעה?

רכישה של נכס נדל"ן כהשקעה עשויה להתאים לכל מי שמחפש נכס מניב. זוהי השקעה יציבה, שנחשבת לסולידית שכן היא מבוססת על נכס ריאלי, קיים (בניגוד לנכסים פיננסיים כגון אג"ח או מניות). אך לפני הרכישה מומלץ לנקוט צעד חשוב של זהירות. מומלץ תמיד לבצע בדיקה מקיפה של הנכס שאותו רוכשים להשקעה. זה נכון גם כאשר רוכשים נכס מקומי וגם כאשר שוקלים לבצע השקעות נדלן בחול. משקיע שלא מבצע בדיקת נכס מקיפה עשוי לשלם על כך ביוקר, ונסביר מדוע.

 

השקעה יציבה בעזרת בדק בית

משקיעים שרוכשים נכס בארץ לא יוותרו על ביקור בנכס. אחרי הכל, עליהם לוודא שהנכס נראה שמור, שאין בו ליקויים ברורים, שאין קירות מתפוררים. גם בביצוע השקעות נדלן בחול ראוי לבדוק את הנכס בטרם רכישה, אך בשלב זה נתמקד בתהליך המקובל הקיים בארץ. נתמקד בתהליך שנקרא בדק בית ונבין את חשיבותו.
גם משקיע מנוסה, במידה ואין הוא קבלן בניין או מהנדס, יתקשה לגלות באמת את מצבו המלא, המדויק והמקיף של הנכס טרם הרכישה. רק בודקים מקצועיים, רק מהנדסים, אדריכלים, חשמלאים ואינסטלטורים בקיאים בגילוי תקלות וליקויי בניה נסתרים. עבור משקיע, הצעד הטוב ביותר הינו לפנות למומחה או חברה שמבצעת בדיקות מסוג בדק בית וביקורת מבנים. חברה מסוג זה שולחת אנשי מקצוע שמאבחנים באופן מדויק את מצבו של הנכס, את מצב הדירה ואם רוצים – גם את מצב הרכוש המשותף.

בית בודקים עם פלס – החברה המובילה בתחום בדק בית

 

מה בודקים בבדק בית?

עלות שירות מסוג בדק בית בטל שישים ביחס לעלות הרכישה של הנכס. במהלך בדיקה מקיפה מקבלים מענה מלא לשאלות כמו – האם הצנרת במצב ראוי או שיש להחליפה. האם הריצוף מונח באופן תקין והאם צפויות נזילות באמבטיה או בשירותים בשל תחזוקה לא נאותה או ליקויים קיימים. עוד ניתן לגלות בתהליך כזה האם הנכס תוחזק היטב לאורך השנים, מהו מצבה של מערכת החשמל, צנרת הביוב, החיפויים הפנימיים והחיצוניים. בזכות הבדיקה ניתן לוודא כי לא רוכשים נכס להשקעה במחיר שאיננו משקף נאמנה את מצבו של הנכס.
בזכות הבדיקה ניתן לתקן את הליקויים על חשבון המוכר או לחילופין – לקיים משא ומתן על המחיר המבוקש. זכרו – נכס תקין ואיכותי יבטיח קבלת תשואה מקסימלית ו"שקט תעשייתי" מצד השוכר. נכס פגום יגרור תלונות קבועות והוצאות בלתי פוסקות בשל נזילות, טיח מתקלף, תקלות במערכת החשמל וכיוצא בזה.

 

נכס להשבחה וחוות דעת הנדסית

אנו ממליצים לא לוותר על ביקורת מבנים גם כאשר מבצעים השקעות נדלן בחול. לצורך כך, כדאי בהחלט לשקול אופציה של פנייה לקרן השקעות ואנשי מקצוע שעובדים איתה. כמו כן, אפשר לשכור אנשי מקצוע רלוונטיים מעבר לים. עוד נזכיר כי ניתן להזמין ביקורת מבנים (בארץ) הכוללת גם חוות דעת הנדסית מפורטת. חוות דעת מסוג זה יכולה להועיל מאוד במידה ורוכשים במכוון נכס מוזל שמצבו רעוע, מתוך כוונה לבצע השבחה.


WhatsApp
היי, ניתן להשיג אותנו גם בווטסאפ, הקליקו מטה על הכפתור