חדשות ומבצעים

למה בכלל צריך להשקיע כספים על בדיקה כאשר מדובר על דירה חדשה מקבלן?

בדיקת רכוש משותףרבים חוסכים לרכישת בית חדש מקבלן או פרויקט יוקרתי שנבנה זה עתה באזור המגורים החלומי והנחשק. אחרים מעדיפים לקחת משכנתא מהבנק ולממן את הרכישה באמצעות הלוואה ממקור חיצוני. כך או כך, מדובר בהשקעה של סכומי כסף משמעותיים ולכן הבחירה בדירה צריכה להתבצע בכובד ראש ובבחינה מעמיקה של תקינות הנכס הנרכש. מאחר ומדובר ברכישה לטווח ארוך, תשפיע עסקת הקנייה על חיי הרוכשים למשך רוב חייהם ולכן חשוב לבצע את הבדיקות הנדרשות בטרם רכישת דירה.
רבים מאמינים כי דירה מקבלן אינה מצריכה בדיקות מקדימות כגון בדק בית או בדיקת אישורים. שהרי אחרי הכל מדובר במוצר מוגמר ואיכותי שעבר את כל בדיקות המהנדסים והאישורים הרשמיים והמקצועיים הנדרשים לחתימה על הבנייה וסיום הפרויקט. אולם תפיסה זו אינה עולה בקנה אחד עם המתרחש כיום במציאות. קל מאוד להניח כי מוצר מוגמר שזה עתה יצא מהמפעל הינו מוצר מושלם. למעשה, מאחורי כל תהליך ייצור עומדים אנשים. הגם שמדובר באנשי מקצוע – ישנן תקלות המתרחשות מכוח הטבע.

כנסו לשירותי בדק בית נוספים

 

ליקויים שלא נעשו בזדון מחייבים את הקבלן בתיקון

ידוע כי קניית דירה מקבלן אינה מהווה ערובה לתקינותו המושלמת של נכס. ישנם ליקויים אמנם שנעשו בזדון אולם לא פחות מכך – ישנם לא מעט ליקויים שנעשו בשל רשלנות, חוסר סבלנות או פזיזות של קבלני משנה ומתווכים אחרים בעסקה. כך או כך מדובר בבדיקה משמעותית המחייבת את הקבלן לתקן את התקלה במידה ונמצאה כזו. ליקויי בנייה או חריגות מבנה מהוות עילה לדרישת תיקון מהקבלן ללא עלות או טרחה מצד הרוכש.
חוק המכר מחייב את הקבלן בביצוע בדיקות ליקויים שונים במוצרי נגרות ואלומיניום, פלסטיק וריצוף, בלאי באלמנטים השונים, ליקויים במערכות חשמל ומים, תאורה ותקשורת, חניות, מדרכות, שבילים ועוד. בדיקת דירה מקבלן מבוצעת על ידי איש מקצוע בעל ניסיון רב שנים בתחום על מנת לאתר גם את הליקויים הנסתרים והחבויים מהעין. עם גילוי ליקוי כלשהו באחת מהמערכות מחויב הקבלן לתיקון מקצועי ושלם עד שהביצוע יעבור ביקורת מקצועית.

 

עיתוי ביצוע הבדיקה

את בדק הבית לפני רכישת דירה מקבלן יש לבצע לםני קבלת המפתח וטרם אכלוס הדירה. זאת על מנת להבטיח בדיקה מקצועית ומקיפה עד לפרטים הקטנים. ניתן לבצע את בדק הבית גם לאחר הכניסה לדירה אולם עדיף מוקדם ככל האפשר.

לקבלת מידע משפטי ניתן לפנות אל משרד עורכי דין גרטל גרבר – עו"ד מקרקעין

 


WhatsApp
היי, ניתן להשיג אותנו גם בווטסאפ, הקליקו מטה על הכפתור