חדשות ומבצעים

חשיבות ביקורת ליקויי בנייה בבניין משותף

בעלי נכסים בבתים משותפים צריכים לחלוק תחומי אחריות ולקבל החלטות משותפות. בין היתר, עליהם לדעת בכל רגע נתון מה מצב הבניין וזאת על מנת להטיל את האחריות על תיקונים. בפועל, בעלי הנכסים עצמם לא יכולים לזהות את הליקויים או לנמק את ההחלטות שלהם ללא מעורבות של אנשי מקצוע. לכן חשוב שבעלי דירות ונכסים בבניין משותף ישתמשו בשירות מסודר של ניהול ועד בית שכולל בתוכו גם בדק בית.

ביקורת ליקויי בנייה היא כיום חלק בלתי נפרד משירות של ניהול נכסים עבור בעלי דירות בבניין משותף. במסגרת אחזקת מבנים מן הסוג הזה ניתן לרכז שירותים שונים תחת קורת גג אחת ולדאוג אחת לתקופה מסוימת לדוח מסודר של ביקורת ליקויי בנייה. במסגרת הדוח, חברת בדק בית גם מביאה בחשבון את מה שנדרש כדי לתקן את הליקויים ואת הערכת המחיר הדרושה לשם כך.

מה עושה מהנדס בדק בית?

האמת היא שחברת אחזקת מבנים או כל חברה שמציעה שירותי ניהול ועד בית וניהול נכסים יחד עם ביקורת ליקויי בנייה מעסיקה אנשי מקצוע מיוחדים. בין היתר, אנשי המקצוע הנדרשים לטובת ביקורת ליקויי בנייה צריכים להיות בעלי הכשרה של מהנדס בדק בית. למעשה, אותם שירותים ניתן על ידי מהנדס בדק בית גם במקרים שבהם בוחרים להזמין חברת בדק בית לפרויקט ספציפי – ולא במסגרת אחזקה תקופתית של שירותי ניהול נכסים.

מהנדס בדק בית בוחן את כל הליקויים הקיימים בדירות ובבניין. החשיבות של ביצוע ביקורת ליקויי בנייה לבתים משותפים נובעת מעצם האחריות המשותפת של הדיירים, כמו גם מהצורך לדעת איזה ליקויים צריך לתקן על מנת לשמור על ערך הנכס. מעבר לכך, חברת בדק בית שמבצעת שירות מקצועי יכולה לסייע לבעלי נכסים בבתים משותפים לדעת על מי להטיל את האחריות על ליקויי בניה מסוימים.

התוצאות של בדק בית

הליך ביקורת ליקויי בנייה משפיע על ניהול ועד הבית וחברת האחזקה של הבניין. קודם כל, הוא מאפשר לבעלי נכסים לזהות בזמן את הליקויים ולטפל בהם לפני שהם גורמים נזקים בלתי הפיכים. שנית, בעזרת ביצוע ביקורת ליקויי בנייה לבתים משותפים אפשר לדעת האם קבלני שיפוצים או התחדשות עירונית עשו את מה שנדרש מהם במסגרת הפרויקט. במידה והתשובה שלילית, בעלי הנכסים בבית המשותף יכולים לתבוע אותם ולדרוש מהם לקיחת אחריות.

לבסוף, התוצאות של בדק בית משמשות גם את הדיירים עצמם. הן יכולות לעזור לבעלי נכסים בבתים משותפים לקבוע את הערך האמיתי של הדירות, הן מונעות ויכוחים סביב האחריות של כל דייר על ליקויים משותפים והן הופכות את החיים יחד לנוחים יותר עבור כל המעורבים.. על הרקע הזה, אפשר להבין טוב יותר את חשיבות ביקורת ליקויי בנייה בבניין משותף.


WhatsApp
היי, ניתן להשיג אותנו גם בווטסאפ, הקליקו מטה על הכפתור