חדשות ומבצעים

כיצד להתמודד עם רטיבות ונזילות בקירות ובתקרת הבית?

החורף הגיע ועימו גשמי הברכה אשר במקרים רבים מהווים גם צרה גדולה.

מרבית הבתים בישראל, כולל אלו הנבנו בשנים האחרונות ואף בתים חדשים, אינם ערוכים להתמודדות מול הגשמים הללו. לעיתים קרובות לא מדובר בכמות גדולה של גשם אשר מהווה זרז להיווצרותם של בעיות הרטיבות הידועות.
לעיתים מספיקות שעתם של גשם קל אשר כתוצאה מהם אנו פוגשים בתופעות הידועות של נזילות המחלחלות מהגג, קירות רטובים , יצירת עובש על התקרה ופטריות …תופעת הרטיבות במקומות שונים בבית יכולה לגרום לנזק ממשי לדירה וכמובן גוררת עימה עלויות כספיות גבוהות לתיקון יעיל ולתחזוק עתידי על מנת למנוע השנות התופעה.

 

מעבר לנזק הנגרם לכיסו של בעל הבית, קיים כמובן גם ההיבט הרפואי המתחדד בעיקר אם גרים בבית ילדים. רטיבות חבוייה או גלוייה (בתוך הקירות)במקומות שונים בבית גורמת לקשיי נשימה, מעלה את הסיכוי לחלות באסטמה בקרב תינוקות וילדים ומעודדת את היווצרותם שלמחלות שונות בדרכי הנשימה. כיום קיימות טכנולוגיות רבות בשוק המאפשרות לזהות מראש את מוקדי הרטיבות בבית ולמנוע את היווצרותם
עוד בטרם פרצו.

אל נשכח כי מעבר לכל קיים גם ההיבט הכספי הכרוך בתיקונים השונים של דירה משותפת או בית פרטי הסובלים מרטיבות או דורשות איתור נזילות במוקדים שונים. במרבית המקרים במידה ומדובר בנכס שנקנה מקבלן בשנים האחרונות, על הקבלן לשאת באחריות אשר נקבעה עפ"י חוק לתקן את הנזק ואף לפצות כספית במידת הצורך את בעלי הנכס.

 

מצלמה לאיתור נזילות

 

חברת פלס ביקורת ליקוי בנייה, מנהלת מחלקה מתמחה בתחום נזילות הבתים.

מהנדס מומחה מטעם החברה, פיתח שיטה ייחודית לסריקה ייעלה של כל הבית, בה הוא מאתר בעזרת ציוד מיוחד אשר יובא מחו"ל לחברת פלס בלבד, את כל מוקדי הרטיבות הקיימים והעתידיים. הסריקה התרמית ע"י הציוד המיוחד , מאפשרת בעיקר גילוי כשלים סמויים שאינם ניתנים לאבחון באופן ויזואלי. בדרך זו ניתן לחסוך כסף רב ע"י מניעה של נזקים עתידיים במקום התמודדות עם נזקים קיימים.

על מנת לאתר באופן אופטימלי את מקור הנזילה והרטיבות, הבדיקה לאיתור ליקויי אטימות, רטיבות ונזילות חייבת לכלול שימוש בציוד דיגיטאלי מיוחד הכולל צילום עם מצלמת אינפרא אדום.
מדובר בבדיקה הנערכת על ידי מהנדס מוסמך המשתמש בציוד צילום מיוחד אשר מגיע לבית וסורק את כל הבית בעזרת ציוד זה. הבדיקה מתמקדת באיתור כשלים במערכות ניקוז בגגות, קירות,תקרות, פנים דירות המגורים, תשתיות,בדיקת בטון מוחלק וכדומה.

 

למידע נוסף אודות שירותי בדק בית כנסו

 

מערכות ניקוז וביוב, מיזוג הגורמים להרטבה וחדירת מים בדירות מגורים ומבנים.

הבדיקה נערכת מספר שעות ובסופה לאחר סיכום הנתונים מועבר ללקוח דו"ח מפורט בכפוף למכון התקנים הישראלי ובו גם האומדן הכספי לתיקון הנזקים .

הבדיקה אשר עלותה נמוכה יחסית למול היתרונות הרבים הגלומים בה, מומלצת במיוחד לאלו המתכננים לרכוש דירה שאינה חדשה. תופעה ידועה אשר צוות מומחי פלס נתקלו בה רבות בשנים האחרונות, הינה שניתן להסוות בקלות כתמי מים ונזילות ע"י יצירת שכבה צבע…כך יוצא שהדירה נראית כחדשה אך עם רכישתה יחלו לצוץ במהרה בעיות הנזילות והרטיבות. רבים מלקוחותינו


WhatsApp
היי, ניתן להשיג אותנו גם בווטסאפ, הקליקו מטה על הכפתור