חדשות ומבצעים

כללי בטיחות למעקות

בדיקת דירה לפני קניהלמנוע תאונות בבית

מחקרים רבים מראים כי מספר גדול במפתיע של תאונות מתרחשות דווקא במקום בו אנו חשים מוגנים- בין כתלי ביתנו. תאונות עשויות לקרות בכל בית, אולם בתים שנחשבים למסוכנים באופן יחסי הם בתים בהם יש יותר מקומה אחת. בבתים אלה יש גרמי מדרגות אשר מחברים בין המפלסים השונים. הסכנה הגדולה נשקפת לילדים ולקשישים, אשר עשויים להחליק וליפול במדרגות.

המזל הגדול הוא שהרבה מן התאונות ניתנות למניעה באמצעות שימוש במעקות. מעקות בטיחותיים יכולים להיות גם יפים ואסתטיים, ולתרום רבות לעיצוב הכללי של הבית.

 

כיצד נבחר מעקה בטיחותי?

כאשר בוחרים במעקה בטיחותי, חשוב מאוד להקפיד על כך שהוא יהיה עשוי מחומר הגלם הנכון. חשוב לעשות שימוש בחומרי גלם חזקים ועמידים לאורך זמן, אשר יכולים לשאת את משקלו של אדם מבלי להשבר או להשחק. לכן, מעקות זכוכית יכולים אמנם להיות יפים וטרנדיים, אך הם לא תמיד בטיחותיים.
מומלץ, אם כן, לבחור במעקות שעשויים מחומרים חזקים יחסית כמו עץ או מתכת, ולא להתפשר על איכות החומר. כדאי לקנות את המעקה מחברה מקצועית ובעלת ותק ומוניטין בתחום, אשר תקפיד לעבוד אך ורק עם חומרי גלם אשר עמדו במבחני איכות שונים המבטיחים את עמידותם.

 

בדיקת שכנים

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

עוד דבר שחשוב להקפיד עליו הוא גובה המעקה אותו נבחר. התקן הישראלי למעקות מגדיר גובה מינימלי של 90 ס"מ עבור מעקה למדרגות- באופן זה, נוכל לוודא כי לא תהיה אפשרות ליפול מעבר למעקה. בנוסף לכך, במידה והמעקה בנוי מסורגים, חשוב להקפיד שהם יהיו צפופים עד כמה שניתן (מרווח שלא עולה על 10 ס"מ), בעיקר במידה ויש ילדים קטנים בבית אשר עלולים ליפול מבעד לחללים בין הסורגים. כמו כן, יש להקפיד על כך שבמעקה לא יהיו קצוות חדים שעלולים לגרום לפציעה.

 

לסיכום, בחירה נכונה של המעקה במדרגות ביתנו עשוי למנוע תאונות רבות של נפילה ופגיעה בקרב ילדים וקשישים. ידוע שעל בטיחות לא מתפשרים, ולכן חשוב להקפיד לפנות אך ורק לחברה רצינית אשר המעקות שהיא תתקין עומדים בכל תקני הבטיחות הנדרשים.

 


WhatsApp
היי, ניתן להשיג אותנו גם בווטסאפ, הקליקו מטה על הכפתור