חדשות ומבצעים

כתב כמויות לתכנון הנדסי

תהליך בנייה או שיפוץ מורכבים מאספקטים רבים. על מנת להיות מסודרים חשוב לכתוב מראש כתב כמויות מפורט שהוא למעשה מקל מאוד על כל פרויקט וכמו כן חושף ושומר על התקציב. כתב הכמויות מחלק את כל העבודה לקטגוריות ולפרטים. הוא למעשה מעין מפה מפורטת שמראה את כל השלבים של הפרויקט (תכנון הנדסי, תכנון מבנה, ייעוץ הנדסי ועוד) מתחילתו ועד לסופו.

 

ביצוע כתב כמויות

כתב כמויות יכול להיות מבוצע על ידי אדריכל, קבלן או מהנדס וגם על ידי הלקוח עצמו. כתב הכמויות מכיל את כל העבודות שיבוצעו כגון: עבודות עפר, עבודות בנייה, גבס וחשמל, אינסטלציה וכו'. לכל אחד מהסעיפים הללו צריך להיות גם פירוט שמסביר מה עושים בו וכמה יחידות דרושות עבור זה, מה גודל של החלל ועוד.

 

כתב כמויות

למה רצוי לחתום על כתב כמויות?

להלן מספר  סיבות שמסבירות מדוע כתב כמויות הוא חלק בלתי נפרד מכל שיפוץ או פרויקט:

 

תמחור מדויק – כתב הכמויות מאפשר חישוב עלויות בנייה מדויק מאוד של עלות השיפוץ ומונע הפתעות. בעזרתו תוכלו לתכנן עבורכם תקציב הולם. יש בעלי מקצוע שהרבה פעמים באמצע העבודה נזכרים בחלקים נוספים שעולים כסף, כתב עלויות מדויק ימנע את זה.

 

השוואת של מחירים – לאחר שהכנתם את כתב הכמויות באופן מדויק, תנו אותו למספר בעלי מקצוע על מנת להעריך את הפרויקט. כך תוכלו לקבל מספר של הצעות מחיר על סמך מה שבצעתם ותוכלו לבחור את המתאים לכם מכל.

 

מסמך מחייב– זה מסמך שהוא מעיין חוזה רשום שעליו כולם חותמים בנוכחותו של הקבלן. הוא מסמך שמחייב את כל הגורמים לבצע את העבודה כפי שהיא רשומה ועל פי השלבים וכל הפירוט המצוין על מנת למנוע ליקויי בנייה מכל סוג שהוא. זה מסמך משפטי לכל דבר.

 

 

הכנת כתב כמויות בנייה

אנשי מקצוע מהימנים

הכנה של כתב כמויות רהוט ומדויק יכול לעזור לתהליך השיפוץ ולגרום לכם להיות בראש שקט שכן הכל כתוב וברור וחתום ואין שום דבר שיכול לחרוג מזה. אז זאת עובדה שהיא כמעט נכונה ולרוב הדברים מתבצעים כך, אך יכול גם להיות שאנשי המקצוע לא תמיד מהימנים ולא תמיד עומדים בחתימה של עצמם ולא זה לא תמיד מבטיח באמת שאיש המקצוע שבחרתם יעשה כפי שאתם מצפים. לכן כדאי לבחור את האנשים המקצועיים לרוב על סמך המלצות או לשוחח עם לקוחות שכבר קיבלו את השירות והם מרוצים ממנו ויכולים להמליץ עבורכם את איש המקצוע הנכון והאמין ביותר.

 


WhatsApp
היי, ניתן להשיג אותנו גם בווטסאפ, הקליקו מטה על הכפתור