חדשות ומבצעים

ליווי בדק בית בתהליך תמ"א 38

בשנים האחרונות, ניתן לבצע חיזוק למבנים ישנים, כאלה שהוקמו לפני שנת 1975. בזכות חיזוק נכון, ניתן להגן על הבית ממצבים של רעידות אדמה. אמנם במידה ואכן תהיה רעידת אדמה, יהיה נזק משמעותי לבתים אלו. החיזוק מסייע להפחתת הנזקים, עד כמה שניתן כמובן ובהתאם למצב.

 

פעולת החיזוק דורשת כמובן את התערבותם של בעלי מקצוע שונים, מתחום האדריכלות, הבנייה וההנדסה. נדרשות גם לא מעט בדיקות הנעשות על ידי הקבלן שבנה את הבית או את בניין המגורים בו נמצאת הדירה. על מנת להבטיח מצב בו דיירים חדשים שרכשו את הדירה או הבית, לא יכנסו למבנה עם ליקויים, יש לפנות לחברות המבצעות בדק בית. יש לפנות לחברות עם ניסיון בתחום ועם התמחות בכל הקשור לנושא תמ"א 38.

 

איך לבחור חברת בדק בית?

אחת הטעויות שחוזרים עליה לא מעט אנשים שרכשו בית חדש מקבלן היא לחתום על הסכם עבודה עם חברת בדק בית מבלי לבדוק עוד חברות בתחום. מדוע רבים ממהרים לחתום על הסכם כזה? מפני שיש צורך לבצע בדק בית לפני חתימה על אישור קבלת מפתח מהקבלן. עצה שלנו: אל תמהרו עם הנושא הזה. מדובר על בדיקה מקיפה, שחשוב מאוד שתעשה על ידי מהנדס מקצועי עם ניסיון בתחום. אגב, זה גם המקום לומר, שחשוב שלמהנדס יהיה ניסיון עם בדיקה לליקוי בדירה ולא סתם ניסיון, אלא ניסיון מוכח עם דירות דומות. כך לדוגמה, אם רכשתם נכס שהוא דו משפחתי, על המהנדס להיות בעל ניסיון וכמו כן יש לבדוק אם הוא ביצע בעבר בדיקות לנכסים דו משפחתיים.

 

לעיתים נוצרת אי הבנה בין הנציגים של חברת בדק בית לבין המהנדס שבא לבדוק את הליקויים. על כן, מומלץ לבקש עותק של ההזמנה, כאשר אתם מזמינים שירות בדק בית. כך, ביום שיגיע אליכם המהנדס, תוכלו להראות לו את ההזמנה ותוכלו לוודא שהוא אכן הגיע עם הציוד המתאים ויש לו רקע על הנכס.

 

בדק בית וביקורת ליקויי בניה עם פלס

 

אישורים ומסמכים

לפני שהמהנדס מגיע אליכם, בדקו האם אתם צריכים להצטייד באישורים ומסמכים שונים. את הבדיקה עשו מול נציגי חברת בדק הבית. כך תהיו מוכנים עם כל מה שהמהנדס צריך והבדיקה עצמה תהיה יעילה ולא תיקח הרבה זמן.

 

כאשר תסתיים הבדיקה, המהנדס יכתוב חוות דעת הנדסית (זהו בעצם דו"ח הממצאים של הבדיקה). חוות הדעת קבילה בבית משפט, במקרים של סכסוך. יתרה מזאת, במקרה שאתם קונים את הנכס מיד שנייה או מתנהלים מול הקבלן (במידה ומדובר על נכס חדש), תוכלו להשתמש באותה חוות דעת והיא אף תעזור לכם במקרה של משא ומתן. מעבר לכך, חשוב מאוד שתעברו על חוות הדעת עם המהנדס. סביר להניח שהיא תהיה כתובה בשפה שלא תהיה לכם כל כך ברורה. המהנדס יוכל להסביר לכם אותה במילים פשוטות. כך גם אתם תוכלו להיות בעניינים.

 

בית בודקים עם פלס – החברה המובילה בתחום בדק בית


WhatsApp
היי, ניתן להשיג אותנו גם בווטסאפ, הקליקו מטה על הכפתור