חדשות ומבצעים

מתי צריך לעשות בדק בית?

בדק בית הוא שירות שמבוצע על ידי אנשי מקצוע במטרה לאתר ליקויי בנייה. בעקבות בדק בית ניתן למצוא את הגורם שאחראי על ליקויי בניה, לבצע את התיקון ולמנוע נזקים בלתי הפיכים למבנה או לרכוש. עם זאת, רבים לא מכירים לעומק את הנושא או יודעים מתי להזמין בדק בית באופן שעולה בקנה אחד עם האינטרסים שלהם.

כמו כן, כדאי לדעת מה זה בדק בית גם כאשר מבצעים שיפוץ ספציפי ולשאול מי מוסמך לעשות בדק בית על מנת לפנות לאנשי המקצוע הנכונים. בהמשך, כל שנותר הוא לברר כמה עולה בדק בית ומה כולל בדק בית מקצועי לעומת חובבני. אם יודעים מה כולל בדק בית ומקבלים את התשובות הרלוונטיות, ניתן גם להיערך מבחינת כמה זמן לוקח לבצע בדק בית בלי לעכב את הפרויקט או לפגוע בשגרה של המשפחה.

מתי להזמין בדק בית?

בבתים חדשים, בדק בית צריך להזמין אחרי קבלת טופס 4 אבל לפני כניסה. אין טעם לבצע בדק בית לפני שהקבלן של בית חדש מסיים את העבודה שלו או עדיין לא משיג את אישור האכלוס מהעירייה. מצד שני, גם לא צריך להמתין לאכלוס עצמו כי אז יהיה מורכב יותר לתקן את ליקויי הבניה וגם הקבלן עלול להתנער מאחריות. הפתרון הוא לפיכך להזמין בדק בית מיד אחרי שמקבלים טופס 4 אבל לפני שנכנסים לדירה החדשה.
במהלך שיפוץ, אפשר להזמין בדק בית ביום שבו הקבלן מצהיר על כך שהוא סיים את הפרויקט. היות וברוב המקרים של שיפוץ אין צורך להגיש שוב בקשה לאישור אכלוס וטופס 4 מהעירייה, לא צריך גם להמתין יותר מדי ואפשר לערוך בדק בית מיידי.

בדק בית ודוח ליקויי בניה

מה זה בדק בית?

בדק בית כולל בתוכו חשיפה של כל סוגי ליקויי הבנייה. במילים אחרות, אלו ליקויי בנייה ששייכים לקטגוריה של איטום ונזילות, ריצוף, סדקים ויציבות, חלונות, בדיקת מערכות ואפילו בדיקות קרינה וראדון.
תחת איטום ונזילות למשל בודקים בעיות רטיבות ומוצאים עבורן פתרונות. לשם השוואה, ליקויי בנייה בריצוף כוללים ליקווים בטיחותיים, תפקודיים ואסתטיים בעוד סדקים בטיח קירות ותקרה מעידים על בעיות קונסטרוקטיביות שדורשות טיפול מהיר.

מי מוסמך לעשות בדק בית?

בדק בית מוסמכים לעשות מהנדס בניין או הנדסאי בניין אשר בקיא בתחום. אפשרות אחרת היא לפנות אל חברת בדק בית מקצועית אשר מפיקה דוח ליקויי בנייה, או לערב מהנדס עצמאי שעובד מטעם חברת בדק בית מסוימת.
הכי חשוב לבצע בדק בית על ידי גורם שמוסמך לכך ויכול להגיש דוח ממצאים מסודר. בדוח הזה ניתן להשתמש על מנת לדרוש מהקבלן לשאת בהוצאות התיקון, או במידת הצורך להגיש תביעה ולצרף את הדוח כחוות דעת מומחה.

כמה עולה בדק בית לדירה?

העלות של בדק בית לדירה נקבעת לפי מספר החדרים וגודל השטח. כמו כן, יש לקחת בחשבון עלות נפרדת של בדק בית על הגג, בחצר, במרפסת, במקלט או במרתפים. בכל אחד מהמקרים האלה, התמחור של שירותי בדק בית תלוי במספר השעות ובדוח הממצאים שאותו הלקוח מעוניין להפיק.

בכל מקרה, העלות של בדק בית לדירה ניתנת מראש אלא אם החברה שמבצעת אותה היא גם זו שאמורה לבצע את התיקונים. בנסיבות כאלה, יש לתמחר את התיקון לפי סוג הליקויים.

כמה זמן לוקח לבצע בדק בית?

החדשות הטובות הן שבדירות סטנדרטיות ניתן לסיים בדק בית במהירות. בפועל, אין צורך ביותר מיום עבודה אחד כדי להפיק ממצאים.


WhatsApp
היי, ניתן להשיג אותנו גם בווטסאפ, הקליקו מטה על הכפתור