חדשות ומבצעים

סטנדרטים מבניים נדרשים בעת התקנת מזגן בממ"ד

אחד האזורים היותר רגישים במרחב הביתי אשר נדרש לביקורת הנדסה מתקדמת הוא חדר הממ"ד. על מנת לקבל היתר בנייה ועמידת הבית בסטנדרטים הנדרשים של הרגולציה בתחום הבנייה תדרשו בין היתר לטופס 4 שמאשר את ביקורת הבטיחות של חדר הממ"ד ועמידתו בדרישות פיקוד העורף.

 

עם זאת גם במידה והתקבל טופס 4 עדיין קיימת חשיבות רבה לביקורת ליקויי בניה מקצועית של הממ"ד לאחר בנייתו שכן שינויים שבוצעו במבנה, כמו למשל התקנת מזגן לא תקנית עלולים לפגוע בכשירות החדר בעת חירום. על מנת להימנע ממצב של אי עמידה בתקן הנדרש לממ"ד יש לוודא כי שינויים עתידיים במבנה יותאמו לסטנדרטים המקצועיים בתחום. התקנת המזגן כאמור היא אחת הסוגיות השכיחות בנושא, ועל מנת שלא תתקלו במכשול הנ"ל בעת התקנת המזגן בממ"ד מצ"ב כמה דגשים חיוניים שמומלץ להקפיד עליהם כשניגשים לנושא

התקנת מזגן בממ"ד

מתי עדיף להתקין

באופן אופטימלי, התקנת מזגן בצורה הטובה ביותר תתבצע בשלב שבו מבצעים גם את יציקת הממ"ד. למעשה, בשלב זה מה שצריך לעשות זה לתכנן את התשתית וההכנה למזגן כך שניתן יהיה להתקין מיזוג בצורה הנכונה והמתאימה ביותר. יחד עם זאת, נדרש לבצע ביקורת מבנים מחודשת לאחר התקנתו, ישנן חברות המתמחות בנושא זה ואשר מסוגלות לבצע את ההתקנה גם בחדרים ממוגנים קיימים. כאשר מבצעים את ההכנה למזגן בשלבי התכנון מטמיעים את כל המערכת באופן אופטימלי, בתוך הקירות שיוצקים. כך, מכניסים למקום בלתי נראה את מערכת המיזוג והצנרת ממש כפי שמטמיעים בתוך הקירות של המבנה את הצנרת הרגילה.

 

האם המזגן יוצר מפגע אסתטי בחדר הממוגן

חברה מתמחה אשר יש לה ניסיון בהתקנת מזגנים בממ"דים מסוגלת לבצע את ההתקנה בצורה הנאותה, מבלי ליצור מפגע אסתטי. מבחינת בעלי הבית, המזגן נראה כמזגן רגיל ויחד עם זאת, הכל מבוצע על פי התקן, על פי ההנחיות של הגורמים המוסמכים. במילים אחרות, גם כאשר ההתקנה נעשית עם כל המרכיבים שהתקן מחייב, כלומר אטמים, צינורות, מערכת לניקוז וכן בורר שנכנס לפעולה במצב חירום, מתקבל מראה נקי ויפה.

 

איך יודעים האם מתקינים את המזגן באופן הנכון

כדי שתדעו שמבצעים את התקנת המזגן אצלכם בצורה נכונה, יש לוודא שההתקנה מבוצעת על פי ההנחיות של גורם מוסמך. הגורם המוסמך אשר קבע היכן יש לבצע את ההתקנה של המזגן, באיזה קיר יש להתקין אותו ומה צריכה לכלול התשתית הינו פיקוד העורף. חשוב לוודא עם המתקין כי הוא בעל ניסיון והסמכה לביצוע התקנה מסוג זה.

 

לסיכום, התקנת מזגן בממ"ד אפשרית גם כאשר בוצע תכנון מקדים אך אפשרי להתקין גם במבנה קיים. חברה מתמחה מסוגלת תבצע התקנה של ההכנה המלאה לממ"ד, על פי אישור פיקוד העורף ולפי מכון התקנים, גם במסגרת שיפוץ כדוגמת תמ"א 38 או התחדשות עירונית. חשוב שההתקנה תבוצע בצורה מקצועית, על ידי מתקין מוסמך. יש לציין כי כאשר ישנה הכנה מתאימה, בתקן הנכון, ניתן לאחר מכן למקם את המזגן הרצוי לכם. כלומר, אין חובה להעדיף יצרן כזה או אחר. כל מזגן שיכול להתחבר לתשתית, על בסיס הצנרת והתושבת שעליה מותקן המזגן יוכל להתאים.


WhatsApp
היי, ניתן להשיג אותנו גם בווטסאפ, הקליקו מטה על הכפתור