חדשות ומבצעים

דף הבית > שירותי החברה > בדיקת רכוש משותף

בדיקת רכוש משותף

אנשי המקצוע והיועצים ההנדסיים ערוכים לכל צורך, בדיקה, ליקוי וכשל לאחר שנות ניסיון רבות וותק רב במגוון פרויקטים. צרו קשר עוד או השאירו פרטים, לקבל מידע נוסף ופגישת ייעוץ ראשונית ללא התחייבות.

הפרט החשוב ביותר  לפני שמתחילים לחשוב על ביצוע בדק הבית או בחירת איש המקצוע, הוא ביעור המושג והבנת חשיבותו. כולנו יודעים כי ישנן תקריות שונות בחיים עליהן אין באפשרותנו לשלוט.

אבל מה אם היינו אומרים לכם, כי ישנם נזקים וליקויים שונים, כמו: פיצוצי מים וביוב, כשלים ותקלות בדוודים, בעיות צנרת והצפות, ניתנים למזעור ואף למניעה באחוזים גבוהים?

 

בדיקת רכוש משותף

ההבדל בין ביצוע בדק בית בבתים פרטיים לבתים משותפים

ברכוש משותף כמו בניינים משותפים או בתי עסק הכוללים כמה בעלים, הנושא הופך למורכב מעט יותר, מאחר שדורש הסכמה של אחוז גדול מהדיירים והבנת כלל ההשלכות הכרוכות בנושא. פרמטרים הכוללים את הנושאים התקציביים ואת נושא הנוחות במהלך ביצוע הבדיקות. בבתים פרטיים לעומת זאת, קיימת דרישה להסכמה של בעלי הנכס בלבד, מה שהופך את הנושא למורכב הרבה פחות.

 

מדוע נושא בדק הבית קריטי יותר בבתים משותפים?

מכירים את אפקט הדומינו? בעת הפלת לבנת דומינו אחת, מהו התרחיש הסביר ביותר? כמובן שרוב הלבנים יפלו בעקבות אותה לבנה ראשונה. המקרה דומה מאוד גם בתרחישים של כשלים וליקויים בבתים משותפים. חשוב מאוד להבין, כי כל כשל או ליקוי שלכם עשוי להשפיע באופן ישיר על הדירה של השכן שלכם, ממש כפי שליקויים וכשלי בנייה אצל השכן עשוי להשפיע עליכם.

מקרים כגון אלה, לא רק שישפיעו על המשך איכות המגורים אלא לויכוחים בלתי פוסקים, תביעות ואי נעימות רבה. הימנעות מאותו אפקט דומינו והפיכת המבנה למבנה יציב, בו לבני הדומינו לא רק שמונחות באופן סדור ויציב אלא גם עמיד לחלוטין בפני נפילה, בייחוד כאשר מדברים על ביקורת לרכוש משותף.בדיקת רכוש משותף

חשיבות ביצוע ביקורת בית לרכוש משותף, הוא אינטרס אשר חייב להגיע מנקודת מבט של אינטרס משותף ומאגד של כלל הדיירים, למניעת נזקי שרשרת עתידיים וכך אנו מציגים אותו בבואנו להסביר את מרכזיותו של הנושא, בתחום המגורים המשותפים. 

כיצד נבחר איש מקצוע לביצוע בדק בית משותף?

ביצוע בדק בית, בייחוד כאשר מדובר על ביקורת רכוש משותף בבתים ובניינים משותפים, דורשת מצד איש המקצוע מומחיות הנדסית בביצוע בקרה במבנים מורכבים, לא רק מבחינת צורת הבנייה וכמויות יחידות הדיור, אלא גם מבחינת ההתנהלות עם הנפשות הפועלות. היכולת הלוגיסטית וניהול הפרויקט האנושי אלה הם שני המשתנים המרכזיים והחשובים ביותר להצלחת ביצוע ביקורת מוצלחת אשר תמנע הפתעות בלתי נעימות כמו כשלים בדודי השמש והצנרת הפרטית וזו המשותפת של המבנה.

 

נקודות מרכזיות בתחום הרכוש המשותף

 

  • בדיקת שלד המבנה- סדקים שעלולים להוות סכנה או חריגות  מתקנות ו/או אישורי הבנייה..
  • מערכת החשמל- בדיקה מקיפה של רשת החשמל, כולל השנאים והמתגים בבניין, המעליות, פנסים, תאורה פנימית, קיומו של גנרטור תקין ועוד.
  • מערכת כיבוי אש-  מטפים, צינור כיבוי, אוורור עשן, גלאי עשן, מטפים, שילוט אזהרה והכוונה- על פי תקני הבנייה ובטיחות המבנים לאותה שנה ובהתאם לבטיחות המבנים כיום.
  • מערכת המים והביוב- איתור דליפות, בעיות איטום, עיבוי וחדירת מים. בד בבד, מבוצעות בדיקות מערכות הניקוז בגגות, בחצרות ובחניונים.
  • בדיקת מערכות איוורור ומיזוג.
  • ריצוף- מרצפות עקומות, שעלולות להוות סכנה, מעברים ללא התאמה ונגישות  לנכים וכו’.
  • חיפויים- אריחים פנימיים או חיצונים שאינם מודבקים היטב ועלולים ליפול, כמו: מרצפות, פרקטים, אריחי גג, וכיוצא באלה.
  • שונות –  דלתות, מעקות, עבודות נגרות ואלומיניום ואפילו תיבות הדואר.

 

“יש לנו איש תחזוקה שבודק את הצנרת והדוודים…”

בדיקת מבנים משותפיםאיש תחזוקה ואפילו שימת לב ולקיחת אחריות אישית בבדיקת הצנרת התקופתית הן פעולות מבורכות וחשובות, ללא כל צל של ספק. יחד עם זאת, אדם פרטי אשר אינו מתמחה בבדיקה מקצועית של תקינות צנרת, דודיי חשמל ושמש, לא יוכל לאמוד את מצב תקינותם של הפרטים השונים, עד כמה וכמה , פרטים הכוללים אלמנטים פנימיים ומורכבים, אשר כעין בלתי מקצועית לא תראה על פני השטח.

קישור לפירוט חוק המכר בישראל

דוגמא לדוחות בדק בית להורדה


WhatsApp
היי, ניתן להשיג אותנו גם בווטסאפ, הקליקו מטה על הכפתור