חדשות ומבצעים

תכנון רשת אנרגיה סולארית בבית

מי שתכנן בית בעברו, יודע בוודאות שהדבר לא פשוט. למי שאין את הידע הדרוש בעבור תכנון בית והתשתיות שלו, יכול להירגע בזכות אנשי מקצוע שעבורם תכנון יום בית הוא עוד יום בעבודה. אז שכרתם את אנשי המקצוע והתחלתם להניח את התשתיות. אך בטרם תתקינו את החשמל, מה דעתם על אנרגיה סולארית?

 

אנרגיה סולארית היא למעשה אנרגיה המיוצרת בעזרת קרני השמש ובעזרתן מפיקה חשמל מספיק לשימוש. שימוש באנרגיה סולארית יכולה להוזיל משמעותית את עלויות החשמל. אם אתם מעוניינים בהתקנת רשת אנרגיה סולארית בבית, הנה כמה דברים שאתם צריכים לעשות בנוסף לתהליך בדק בית מקצועי.

 

לפני שתתחילו בתהליך התקנת האנרגיה הסולארית, כבעלי בית, אתם צריכים לבצע ביקורת מבנים לבית הפרטי שלכם או הדירה שברשותכם. לפני שניגשים לתהליך שיפוץ או בניית בית חדש רצוי לבצע מספר בדיקות ייתכנות לשינויים שאתם מעוניינים לבצע על ידי בעלי מקצוע ספציפיים כל אחד בתחומו.

 

למשל, כדי להפחית בצריכת החשמל בבית שלכם:

  • צריכת אנרגית במוצרים השונים: בדיקת צריכה בבית יכולה לעזור לכם להבין מהו הצרכן הגדול ביותר בביתכם. ואלו צעדים תהיו צריכים לנקוט כדי לשפר את יעילות האנרגיה בבית.
  • מכשירי חשמל ואלקטרוניקה: מכשירי חשמל רבים נוטים לצרוך המון חשמל. כאשר אתם בוחרים לעצמכם את אסטרטגיית הזנת החשמל בבית, דאגו כי מכשירי החשמל והאלקטרוניקה שלכם יהיו חסכניים ויעילים בעלי דירוג אנרגטי A או אינוורטר.
  • תאורה: מעבר לתאורה יעילה יותר. לדוגמא, נורות ה-LED. נורות חסכניות ועמידות.
  • חימום וקירור: אם אתם משתמשים בחשמל עבור קירור או חימום הבית, הדבר ישפיע משמעותית על צריכת החשמל שלכם, גם אם הוא מועבר דרך אנרגיה סולארית. מזג האוויר בבית שלכם, הוא שייקבע את צריכת החשמל לטובת החימום או הקירור של הבית.

 

העריכו את פוטנציאל השמש
לפני שתחליטו מהי הדרך הטובה ביותר להשתמש בחשמל סולארי בבית שלכם, העריכו את רמת האנרגיה הפוטנציאלית שניתן לייצר בבית שלכם. לרוב, התקנת פאנלים סולאריים יבצעו את העבודה כאשר מתקינים אותם על הגג לחשיפה ארוכה יותר. יהיה עליכם להסתכל מעבר לבית שלכם ולבדוק היכן יש עצים מצלים או הצללות אחרות שימנעו מן הפאנלים הסולארים לקלוט אנרגיה סולארית מן השמש.

 

עבדו עם המתקינים
אם החלטתם להתקין מערכת אנרגיה סולארית בבית, עבדו עם המתקין, ראו מה הוא עושה ובקשו ממנו את כל המידע שיש בידיו לטיפול וטיפוח נכון של אותם פאנלים. בעקבות ההתקנה תוכלו להעריך כמה חשמל יופק מכל פאנל ולפי זה לחשב את צריכת החשמל שלכם.

 

אמנם אנרגיה סולארית היא פתרון אולטימטיבי עבור חיסכון בכסף, אך אם אתם מתקינים אותם, אתם חייבים להיות בטוחים ששטח הניצול של הפאנלים הוא מאה אחוז. אם לא מאה אחוז אז 90 אחוז. אחרת סתם בזבזתם כסף על אנרגיה נמוכה יחסית.


WhatsApp
היי, ניתן להשיג אותנו גם בווטסאפ, הקליקו מטה על הכפתור