חדשות ומבצעים

איתור רטיבות בקירות

חשוב למהר ולטפל ברטיבות בקיר

דיירים רבים בישראל נתקלו בתופעה, החורף מגיע, והקירות והתקרה מתחילים להתקלף. הנטייה הטבעית של דיירים רבים היא לחכות ולבצע את התיקון כשיסתיימו הגשמים, ולהסתפק באיטום טוב יותר של הגג. אך מה נעשה אם הרטיבות מופיעה בקיץ, או בקומות נמוכות במבנה? חשוב להבין שיש לטפל ברטיבות בקירות במהירות, מאחר והרטיבות מובילה להרס של תשתיות המבנה, ולצמיחת עובש מזיק לבריאות. איתור מקור רטיבות בקיר הוא הצעד הראשון ההכרחי לטיפול ברטיבות, ויש לבצע אותו בצורה מקצועית.

איתור נזילות בקירות

 

מהן הבדיקות המרכזיות בשביל איתור רטיבות בקירות?

בדיקת רטיבות בקירות צריכה להתבצע בצורה מקצועית כדי למנוע נזקים לקיר בעת התיקון. בדיקה המבוצעת בצורה מושלמת תחסוך הרס מסיבי של הקיר בחיפוש אחר מקום הדליפה, ותוביל לתיקון כירורגי ומדויק. הבדיקות המרכזיות בשביל איתור רטיבות בקיר פנימי וחיצוני כוללות בין השאר:

 

• מצלמה תרמית: מצלמה תרמית מאפשרת לנו לזהות שינויי טמפרטורה בקיר. המצלמה היא קטנה, והיא יכולה גם לסייע לנו להבין מה מקור הדליפה. מים קרים כמו מי גשם יראו טמפרטורה נמוכה יחסית, ומי ביוב או מי מקלחת יהיו חמים יותר.

 

• בדיקת הפרשי לחצים: במידה ומדובר בצנרת מרכזית, ניתן לבצע בדיקת הפרשי לחצים בין חלקים שונים בצינור. כך, ניתן לקבל מושג לגבי המיקום המשוער של הדליפה.

 

• בדיקת חשבון המים של השכנים: במידה ומדובר בנזילה חדשה, תוכלו לקדם את התיקון באופן עצמאי על ידי בדיקה עם השכנים אם חשבון המים שלהם קפץ. במידה וכן, תוכלו למקם את מאמצי התיקון בצנרת המים הנקיים.

 

• ניתן לבצע איתור נזילות גם באמצעות אולטרסאונד, בדיקה במהלכה שינוי בהחזרי גלי קול מראים את מיקום הנזילה. בדיקה נוספת הרלוונטית בעיקר לצינורות גדולים היא בדיקה באמצעות רובוט אשר מורכבת עליו מצלמה ייעודית.

 

אל תדחו את הטיפול בבעיה וטפלו בנזילה על ידי מומחה

הנטייה לדחות את הטיפול בבעיה ולקוות שתעלם היא רעה חולה. בדרך כלל, הבעיה רק תלך ותחמיר, והנזילה תגרום לנזק משמעותי לקירות המבנה. חשוב מאוד לטפל בנזילה על ידי מומחה, שיוכל לאתר את הנזילה באופן מדויק ולהציע תיקון יעיל ואפקטיבי. מחיר איתור רטיבות בקירות יכול להיות גבוה, אך עדיין חשוב לבצע אותו עם מומחה המצויד בטכנולוגיה המתקדמת ביותר. פעמים רבות העלות של הזמנה של מומחה פעם אחת לאיתור ופעם אחת לתיקון תהיה זולה יותר מביקורים חוזרים ונשנים של בעל מקצוע ברמה נמוכה.


WhatsApp
היי, ניתן להשיג אותנו גם בווטסאפ, הקליקו מטה על הכפתור