חדשות ומבצעים

בדיקות קרינה בבית

לא רבים מאיתנו מודעים למקורות הקרינה הרבים המקיפים אותנו, גם באזורי מגורים, לעוצמתם ולהשפעתם. אבל לפני שרוכשים דירה ומשקיעים בה את מיטב כספנו, חשוב מאוד לבדוק גם את האספקט הזה, שיכול להוות סכנה של ממש לבריאותנו ולבריאות ילדינו. פרט לכך, המודעת הגוברת להשפעה השלילית של הקרינה מביאה כבר היום לירידת ערכן של דירות "מוכות" קרינה, תהליך שצפוי להתגבר בשנים הקרובות.

 

מדידות הקרינה

מדידות קרינה נערכות באמצעות ציוד חדיש ומתוחכם, שמכסה טווח רחב של תדרים. המדידות מבוצעות על ידי מודדים בעלי ניסיון רב, המוכרים על ידי המשרד לאיכות הסביבה. מדידות הקרינה נערכות בכל חדרי הבית – כיוון שאפילו בתוך בית אחד יכול להיות שוני ברמות הקרינה בין חדר אחד למשנהו. התוצאות מעובדות על ידי מהנדסים מומחים בתחום. לאחר העיבוד ניתנת ללקוח חוות דעת מפורטת, בה מצוינים מקורות הקרינה השונים ועוצמתם וכן מפורטות אזהרות והמלצות.

בדיקות הקרינה מתקדמות לאיתור קרינה ביתית יספקו לכם מידע חשוב ואף הרה – גורל על הבית שאתם עומדים לרכוש. באמצעות חוות הדעת שתקבלו תוכלו להעריך בצורה מדויקת את שוויו של הבית. אם יש צורך בכך, תוכלו למגן את הבית באמצעי מיגון מתאימים מפני קרינה ולהתגורר בבית החדש בשקט.

 

אילו סוגי קרינה נמדדים?

  • בדיקה אלקטרומגנטית- ELF- בדיקת הקרינה מרשת החשמל: קווי מתח, ארונות חשמל, חימום תת- רצפתי ועוד.סביב מכשירי חשמל בתוך הבית ומחוץ לו נוצרים שדות חשמליים, אשר מהווים גורם סיכון מוכר. קווי מתח גבוה בישראל של היום עדיין ממוקמים בסמוך לאזורי מגורים ומחקרים סטטיסטיים מראים בפירוש כי לסוגים שונים של שדות אלקטרומגנטיים קיימת השפעה על הסיכוי לחלות בסרטן.
  • בדיקת רמות הקרינה מאנטנות סלולריות ומאתרים סלולאריים.
    בישראל קיימות אלפי אנטנות סלולריות ומספרן רק הולך וגדל. הן פולטות קרינה בלתי מייננת שהיא בעלת השפעה מסוכנת על גוף האדם. ארגון הבריאות העולמי המליץ על ערכי סף לחשיפה לקרינה המייננת, במטרה למנוע השפעה מזיקה של קרינה זו.
  • בדיקות קרינה של גלי רדיו מאתרי שידור ותחנות תקשורת.

כל הבדיקות נערכות באמצעים חדישים ומשוכללים שיספקו לכם מידע אמין על הבית שאתם עומדים לרכוש. אז כשאתם בודקים כדאיות של דירה או בית מסוים- אל תוותרו על הבריאות שלכם.

ראו גם: בדק בית

 

בדיקות קרינה


WhatsApp
היי, ניתן להשיג אותנו גם בווטסאפ, הקליקו מטה על הכפתור