חדשות ומבצעים

בדק בית לאיתור ליקויי בניה באינסטלציה

מערכת האינסטלציה היא אחת המערכות המורכבות בבית. למעשה מדובר בשלוש מערכות שונות: צנרת המים הנקיים (קרים וחמים שגם ביניהם יש הפרדה), מי הקולחין (מים אפורים) וצנרת הביוב. דבר נוסף שהופך את המערכת למורכבת הוא היותה סמויה. מלבד פתחי הניקוז, הברזים או האסלה אין לנו מושג מה בדיוק מתרחש אי שם בצנרת. לכן, זו גם אחת המערכות בהן חשוב במסגרת בדק בית לבצע בהן בדיקה רצינית ולאתר מבעוד מועד תקלות, זאת עוד לפני מילוי טופס 4, טופס אישור אכלוס.

 

מה נבדק בערכת האינסטלציה במסגרת בדק בית?

 

במסגרת בדק בית נבדקת מערכת האינסטלציה על כל רבדיה, החל מהחלקים החשופים לעין ועד הצנרת. באמצעות מכשירים חדשניים וניסיון רב מאתר המהנדס המבצע בדק בית לקויות שונות.. אחד מסוגי הליקויים שנמצאים לא מעט הם נזילות בצנרת. חשוב לוודא עוד מול הקבלן שהוא עושה שימוש במיטב אביזרי אינסטלציה שישנם. היום ישנם סוגים שונים של צינורות אינסטלציה ובאפשרותו של הקבלן לבחור בסוגים האיכותיים יותר כמו צנרת SP לדוגמה. נזילות יכולות להיות גם מהדוד וצנרת המים החמים. זהו לא מאמץ גדול מצד הקבלן לתקן ליקויים אלה. בכל חנות אביזרי אינסטלציה ימצא את האביזרים הנדרשים. הדבר המורכב הוא איתור נזילות מים של אותם פגמים בזמן ותיקונם לפני שהמצב מחמיר.

 

כלים סניטריים המותקנים היטב

 

חלק נוסף בתחום האינסטלציה המתבצע במסגרת בדק בית הוא אופן התקנת הכלים הסניטריים. חשוב לוודא שגובה האסלה, המקלחון או הכיור הם תקניים. עד כמה שהדבר נשמע מוזר, בחוסר תשומת לב יכול בעל המקצוע להתקינם כך שהשימוש בהם לא יהיה אפקטיבי. יתכן שמדובר על כלים סניטרים שנקנו בחנות מוצרי אינסטלציה איכותית, אך אם ההתקנה לא הייתה על פי הנדרש, תהיה בעיה משמעותית בשימוש. נושא אחר הוא איטום. האיטום בחדר האמבטיה צריך להתבצע היטב על מנת שלא יהיו נזילות ורטיבות. חומרי איטום איכותיים וביצוע האיטום בצורה יסודית יבטיחו את העניין.

 

הזרם חלש? קומה גבוהה היא לא תירוץ

 

בנוסף לאיתור נזילות שהוא חלק חשוב ביותר בביצוע בדק בית, יבצע מהנדס בדק בית גם בדיקת עוצמת זרם המים. כאשר לחץ המים נמוך התוצאה היא זרם חלש, מה שמפחית את איכות מערכת האינסטלציה ומפריע לשימוש. זרם המים צריך להיות חזק מספיק. אם בעל המקצוע אומר שבגלל גובה הדירה לחץ המים נמוך והזרם חלש לא צריך להשלים עם הדבר. בביצוע בדק הבית יצביע המהנדס על עוצמת הזרימה החלשה וינחה את הקבלן או האינסטלטור מה עליו לעשות.

 

לסיכום, מערכת האינסטלציה על חלקיה השונים היא מערכת מורכבת. ללא בדק בית שנעשה לפני הכניסה לדירה תוכלו להתחיל ברגל שמאל בגלל לקויים הקשורים לאינסטלציה. חשוב לאתר לקויים אלה כבר בהתחלה עוד לפני מסירת המפתחות כך שהאחריות על תיקונים בצורה מלאה היא של הקבלן. לכן, חשוב לעבוד מול חברה המתמחה בביצוע בדקי בית ובעלת ניסיון רב בגילוי פגמי אינסטלציה.


WhatsApp
היי, ניתן להשיג אותנו גם בווטסאפ, הקליקו מטה על הכפתור