חדשות ומבצעים

דף הבית > ביקורת ליקויי בניה

ביקורת ליקויי בניה

ביקורת ליקוי בנייה – כל המידע במקום אחד

ליקויי בניה הם פגמים וכשלים בתהליך הבנייה ובתשתיות המבנה אשר עלולים לפגוע בערכו של הנכס, בביטחון המתגוררים בו ובהתנאתם מהנכס. הכנו לכם מאמר קצר שירכז את כל מה שחשוב לדעת בנושא.

ליקויים אלה מתחלקים לכמה נושאים מרכזיים:

• ליקויים אשר פוגעים באיכות החיים של הדיירים
• ליקויים בתהליך הביצוע, רשלנות הקבלן
• ליקויי בניה לגיטימיים בעת תהליך בנייה
• ליקוי בניה ויזואליים
• ליקויי בניה בתחום הבטיחות

ליקויי הבניה הנפוצים ביותר בישראל:

• סדקים ותזוזות קירות המבנה
• הופעת סימני רטיבות על קירות הבית / דירה
• פגמים בריצוף או הדבקת קרמיקה בחדרי רחצה
• ליקויי אינסטלציה, תכנון לא נכון של מערכות אינסטלציה
• בניה בפועל בהתאם לתכניות הבניה המקוריות, חדרי שינה, חדרי רחצה וממ”ד על פי תקן
• איטום המבנה בפני נזילות מים, גשמים וניקוז

התלונות הנפוצות ביותר בישראל בתחום ליקויי הבניה נוגעות לנושא האיטום והרטיבות

לרוב תקלות אלו נובעות בעקבות רשלנות קבלן וכשל בביצוע איטום מעטפת הבניין. בניין אשר אינו נבנה על פי תקני האיטום יספוג אליו את מי הגשמים והניקוז ובהתאם לכך תיווצר רטיבות בחלקו הפנימי של המבנה / הדירה. תקלה זו משפיעה לטווח הרחוק על איכות החיים של הדיירים. בנוסף על הקבלן לבצע לכל חלון אף מים אשר מונע ממי הגשמים לחדור את חיבורי החלונות למבנה הקונסטרוקציה של הבניין.

ביקורת ליקויי בנייה של חברתנו כוללת בדיקה מקיפה לכלל ליקויי הבניה על ידי אנשי מקצוע מנוסים ומקצועיים, מהנדסי בניין ועוד. ביקורת ליקויי הבנייה שלנו מבוצעות על פי תקנות הבניה בישראל ותכניות הבנייה של הקבלן המבצע, בהתאם לרמת הגימור שהובטחה ללקוח וחומרי הגלם בהתאם למפרטים הטכניים אשר תואמו מראש.

ליקויי בניה הם פגמים וכשלים המתגלים באמצעות בדק בית ומצביעים על פגמים בתהליך הבנייה אשר עלולים לפגוע בערכו של הנכס, בביטחון המתגוררים בו ובהתנאותם מהנכס.

סוגי הליקויים:

ליקויים בשלד ובמבנה – ליקויים אלו נחשבים לחמורים ומסוכנים
ליקויים קוסמטיים – נחשבים לקלים וברי תיקון

תקופת האחריות בגין ליקויי בניה:

בהתאם לחוק המכר ישנן 2 תקופות אחריות הנוגעות לליקויי בנייה:
תקופת הבדק: תקופה המתחילה ממועד מסירת הדירה ומחולקת בהתאם לליקויים המצויים בדירה.
תקופת אחריות של 3 שנים מעבר לתקופת הבדק: תקופה זו נועדה לתקף את השינויים המבוצעים בתקופת הבדק ולכן היא מתחילה בתום תקופת הבדק למשך שלוש שנים.

פלס בדק בית, מעניקה שירות ביקורת ליקויי בנייה לקוחות פרטים, עסקיים וארגוניים, מתן מידע מהיר ואמין באשר לנזקים הקיימים וחוות דעת לפתרונות יעילים ומגוונים בהתאמה ללקוח ולסוג המבנה. לנו בפלס ידע הנדסי, קבלני והנדסי ובעל המקצוע המנוסים והוותיקים המשמשים ללקוחותיה גב מקצועי ובטוח, לכל דבר ועניין, בכל תחומי ביקורת ליקויי הבנייה, בדיקות איכות המבנה ועוד.

לקבל מידע נוסף אודות ליקויי בנייה וייעוץ ראשוני ללא התחייבות, צרו איתנו קשר או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.

ביקורת ליקויי בניה חשובה ביותר

אם נסתכל על הנושא המדובר מקרוב ואפילו ממבט על, הנושא מובן וברור מעצם הבנת המשמעות הכללית שלו. אבל מדוע יש צורך לבדוק את הבנייה ואת ליקויי הבניה אם בין כה וכה יש ביקורת על הבנייה. האם זה לא מיותר?

בעבר נושא ביקורת ליקויי בניה, לא עמד על סדר היום באופן בולט. כיום, עקב תרחישים קודמים אנו למדים שלעולם לא נוכל להיות בטוחים מידי. המבט החיצוני על הבנייה, לאחר בנייה חדשה או מבנה העומד על תילו זמן מה, לא זאת בלבד שלא תהיה מיותרת אלא תציל אותנו מאי נעימויות רבות, כמו אי תאימות המבנה לתוכניות המקוריות וכשלי בנייה שונים, אשר עשויים להשפיע עלינו, הן מבחינת נזקים ישירים בבית/בדירה והן מבחינה ההתנהלות מול הרשויות.

ביקורת ליקויי בניה – חוקיות ועמידה בפני נזקי הזמן

אחד הפרטים החשובים ביותר החייבים להתקיים במבנה הוא עמידותו בקנה אחד עם התוכניות המקור, ולא פחות חשוב מכך, החוקיות וההיתכנות של אותן תוכניות. בדיקת ליקויי בניה ובקרת המבנים מבטיחה ללקוח הסופי/ לדייר כי הבנייה נעשתה על פי חוק וכפי שהובטחה לו, כי לו נעשו חריגות שלא באישור הרשות המקומית ומהנדס העיקר וכמובן שבוצעה על פי כל תקני הבנייה הנדרשים לעמידותו של המבנה לאורך זמן ואל מול מפגעים ונזקי טבע ונזקים מעשי ידי אדם, מהקלים ביותר אל הכבדים, כגון: נזקי מזג אוויר, רעידות/רעשי אדמה ומלחמות

ביקורת ליקויי בניה או בדיקת ליקויי מבנים, כוללת גם את המבנים החדשים אשר נבנו לאחר חקיקת התקנים החדשים וגם מבנים ישנים אשר תקינותם ועמידותם מוטלת בספק

ליקויי בניה - חוקיות ועמידה בפני נזקי הזמן

אם לא רואים אותי זה אומר שאני לא קיים?

כמובן שלא. הנושא זהה גם במקרים של נזקי בנייה לצד ליקויי בנייה. קיימים שני סוגים של נזקי בנייה: נזקים גלויים, הניתנים להבחנה ואבחנה, גם באמצעות העין בלבד ונזקים סמויים הניתנים לגילוי ע”י מכשור ומומחה. ביקורת ליקויי בניה הגלויים, כוללים סדקים בקירות, מרצפות שקועות או רופפות, צנרת חלודה (ניתן להבחין בה במקרים מסוימים), רטיבויות ונזילות.

ממצאי ביקורת ליקויי בניה על ידי חברת בדק בית מקצועית: גם נזקים אלה, אינם ניתנים לגילוי עד שהנזק המצטבר כבר גדול מאוד ובכל זאת יש לאבחן ע”י איש מקצוע ליקויי בנייה הסמויים, כוללים חומרי בנייה וחומרי עבודה זולים, ביצוע חיבור והדבקה באופן רשלני, התקנת צנרת שאינה איכותיים, בנייה המבוצעת כלאחר יד, תיקונים ושיפוצים קודמים שבוצעו בצורה בלתי יעילה, באמצעות חומרים זולים או ע”י אדם לא מקצועי. עוד אחד מהגורמים המשפיעים על תקינות פנים המבנה מתרחשים, כאשר הדיירים עצמם מבצעים תיקונים כלאחר יד, מה שמוביל לנזקים מצטברים בעת טיפול שכזה, ולא נתן מענה אמיתי ויעיל לנזק.

ממצאי ליקויי בניה על ידי חברת בדק בית מקצועית

הצרכים השונים הדורשים ביצוע ביקורת ליקויי בניה

הצורך בביצוע ביקורת ליקויי בנייה, יתעורר במקרים של בנייה חדשה ורכישת דירה מקבלן, בדיקת מבנים ישנים במיוחד, ביצוע בדיקות כלליות לנכס, לאחר תקריות חוזרות ונשנות של נזילות, סתימות ופיצוצי הצנרת. בנוסף, מומלץ לבצע בדיקת ביקורת ליקויי בניה גם טרם רכישת נכס מיד שנייה, בדיקה כזאת תעזור לכם להוכיח נזקים שונים במבנה הבית ופנים הבית. הוכחה כזאת, עשויה לעזור לכם להוריד את מחיר הנכס או הימנעות מרכישת נכס בעל ליקויים רבים, שבסופו של דבר, יעלה לכם כפול ממחירו ההתחלתי. בדיקה וביקורת ליקוי בניה

באם אתם מוכרים את הנכס, בדיקת הליקויים חשובה לא פחות מתוקף חובת גילוי הנזקים הקיימים בנכס ומניעת תביעות משפטיות שונות, תוך מכירת נכס בעל ליקויי בנייה שונים.

בדיקה וביקורת ליקוי בניה

ביקורת ליקויי בניה

קבוצת פלס תשמח לבצע עבורכם ביקורת ליקויי בניה בכל סוגי המבנים. אנחנו פה על מנת להגן עליכם ברכישת דירה חדשה מקבלן או דירת יד שנייה. בדיקת בדק בית תבטיח חסכון בזמן וכסף, אשר יעניקו לכם איכות חיים גבוהה. 

קבוצת פלס הינה חברה הנדסית המתמחה בתחום ליקויי הבנייה. אנו מבצעים ביקורת ליקויי בניה במבנים משותפים, פרטיים, עסקיים. הצוותים שלנו כוללים אנשי מקצוע מכל ענפי הבנייה והבקרה, אנליטיקאים, אנשי בדיקה וייעוץ, אנשי ניהול פרויקטים ועוד. 

אצלנו בקבוצת פלס, ביקורת ליקויי בניה מתבצעת אך ורק על ידי צוותים ויועצים מיומנים כולל, מהנדסי בניין עם ניסיון של שנים. 

מה היא ביקורת ליקויי בניה? 

ביקורת ליקויי בניה היא חשובה מאוד לא רק במעבר למבנים ישנים אלא, דווקא במעבר למבנים חדשים. מטרת בדיקת ליקויי בניה היא לזהות כשלים בבנייה שאינם בולטים לעין כמו, ליקויי איטום ונזילות, ליקויי סדקים ויציבות, בדיקות קרינה וראדון ועוד. 

הקושי העיקרי ביקורת ליקויי בניה, בעיקר במבנים חדשים הוא איתור הליקויים. אצלנו בחברת פלס מבצעים את הביקורת ליקויי בניה באמצעות מהנדסי בניין עם ניסיון של שנים רבות. במהלך ביקורת ליקויי בניה צוות המהנדסים שלנו נעזר במגוון רחב של  כלים, שיטות, מכשירים וטכניקות. הכל על מנת לחשוף את ליקויי הבניה. 

במקרים רבים, יש צורך לא רק במהנדסי בניין מנוסים אלא גם באנשי מקצוע נוספים כמו יועצי אינסטלציה, רטיבות, קונסטרוקטור וכו’.. קבוצת פלס מעניקה מעטפת מלאה לשירות בדק הבית הכולל את כל אותם יועצים ומומחים. 

ישנם ליקויים – מה קורה ביום של אחרי

קבוצת פלס מלווה אתכם בכל התהליך. במידה והתגלתה בעיה בביקורת ליקויי בניה. הצוות המשפטי של קבוצת פלס ילווה אתכם בתהליך מול הקבלן או כל גורם אחר. לאחר הביקורת תקבלו דוח מפורט, ובמידה ויש צורך המומחים המשפטיים שלנו יכתבו מכתב התראה רשמי לקבלן – ללא עלות. קבוצת פלס מלווה אתכם מרגע הביקורת ועד סיום הפרשה. 

מתי מומלץ להזמין ביקורת ליקויים? 

בעקבות האירועים האחרונים ברחבי הארץ, יותר ויותר ישראלים מבינים כמה קריטית היא ביקורת ליקויי בניה גם אם הנכס נדל”ן חדש. כל אחד מאיתנו אשר עומד בפני רכישה של נכס חדש מתלבט האם אותו נכס בטוח. האם הוא בנוי באופן תקני? האם התקבלו כל האישורים הרלוונטים? והכי חשוב האם הוא אינו מסכן את חיי וחיי הקרובים לי. 

אנו ממליצים להזמין חברה לביצוע ביקורת ליקויי בניה לפני החתימה על כל חוזה או התחייבות. זו הדרך היחידה בה תוכלו לבצע את הרכישה ללא סיכון ובלי חשש מהלא נודע. 

במידה ורכשתם מבנה ישן ואתם מעונינים לשפצו, חשוב להזמין חברת בדק בית אשר תבדוק את המבנה לעומק ותאתר את כל הליקויים במבנה, גם כאלו שאינם נראים לעין. 

זקוקים לביקורת ליקויי בניה – אנחנו בקבוצת פלס נשמח לעזור

צרו קשר 

לינק- חוק המכר

לינק – דוגמא לדוחות בדק בית להורדה

תמונות של בדיקת ליקויי בניה בדירות ומבנים

ליקוי מבנה בויטרינה בסלון

ליקוי מבנה בויטרינה בסלון

ליקוי במבנה - אין מייצבי כנפיים

תוצאות ביקורת ליקויי בניה במבנה – אין מייצבי כנפיים

פגמים ברפפות תריס

פגמים ברפפות תריס

הפרשי גובה לא תקינים בדירה מקבלן

ליקויי בנייה – הפרשי גובה לא תקינים בדירה מקבלן

גילוי סטייה לא תקינה במישוריות הדלת

גילוי סטייה לא תקינה במישוריות הדלת

בדיקת אריחים פגומים במבנה דירה חדשה

בדיקת ליקויי בניה אריחים פגומים במבנה דירה חדשה

אורך תריס לא תואם למסילות התריס

ליקוי בניה אורך תריס לא תואם למסילות התריס


WhatsApp
היי, ניתן להשיג אותנו גם בווטסאפ, הקליקו מטה על הכפתור