חדשות ומבצעים

מה כדאי לעשות לפני שרוכשים דירה?

החלטתם לקנות דירה? מזל טוב! לפני שתחתמו על חוזה קנייה, יש מספר פעולות שכדאי לבצע.
איתור מוסדות חינוך, תרבות ובילוי קרובים, קרבה לצירי תנועה ותחבורה ציבורית זמינה, פיתוח סביבתי וכן הלאה. כל אלו הם דברים שחשוב לבדוק לפני שרוכשים דירה, לא משנה אם מדובר בדירה חדשה מקבלן, או בדירה יד 2, ואת רוב הדברים תוכלו לבדוק לבד, באמצעות ביקור בודד או מספר ביקורים באזור הדירה. בנוסף, יש עוד שני צעדים מקדימים חשובים ביותר, שכדי לבצע לפני שתקבלו החלטה סופית.

 

בדיקת מסלולי משכנתא

מחירי הדירות הקיימים כיום בישראל, נחשבים לגבוהים וקשה אם לא בלתי אפשרי, לקנות דירה מבלי להזדקק להלוואת משכנתא. לכן, אחד הדברים הראשונים שכדאי לבדוק, זה האם אתם בעלי סיכוי גבוה לקבל אישור למשכנתא והאם תוכלו לעמוד בגובה ההחזרים. גובה המשכנתא תלויה בעיקר בהון הראשוני העומד לרשותכם, אך יש גם מרכיבים חשובים אחרים. חפשו מידע ראשוני לגבי מסלולי ההלוואה השונים ותנאי ההחזר באתרי הבנקים, פורום משכנתא, שיחה עם יועצים כלכליים ומכרים שחתמו על הלוואת משכנתא לאחרונה. לאחר שתרגישו שאתם מבינים את המושגים השונים הקשורים לתחום המשכנתאות, ערכו סקר בין הבנקים השונים לגבי גובה המשכנתא, גובה הריבית, התנאים המחייבים לקבלת אישור הלוואה (כגון: ערבים, ייפוי כוח בלתי חוזר וכן הלאה), תנאי פרישת התשלומים וגובה ההחזר החודשי.

 

בדק בית

אין דבר מתסכל יותר מלקנות דירה ולגלות רק לאחר מכן שקיבלתם חתול בשק. בחלק מן המקרים מספיק לסייר בדירה כדי לזהות ליקויים בולטים, אך במקרים רבים אי אפשר לאתר ליקויים בעין בלתי מקצועית ולשם כך כדאי לשכור את שירותיה של חברה המבצעת בדק בית. החברה תאתר בעיות וגורמי סיכון, העלולים לשבש את נוחות המגורים ו/או להוריד את ערך הדירה. חברה כזו תכלול מהנדסים ואנשי מקצוע מתחומי הבנייה השונים, אשר יבדקו עבורכם האם הדירה ראויה למגורים או שכדאי לכם להתרחק. את הבדיקות עצמן יבצע הצוות באמצעות ציוד מתקדם ובאמצעות הידע המצטבר מניסיון ועבודה בתחומים אלו. צוות החברה יאתר ליקויי בנייה, איתור נזילות מים ויבדוק תשתיות חשובות כמו חשמל, מים, צנרת, ריצוף ויבדוק את מצב הדירה מבחינת טחב, רטיבות, עובש, סדקים ובעיות אחרות.

 

בסיום הבדיקה, תקבלו דוח מפורט אשר יכלול את הליקויים, במידה וקיימים, ואת האפשרויות המוצעות. לעתים, הליקויים יהיו קלים ביותר ואפשר לתקנם במהירות וגם להטיל את עלות התיקון על בעלי הדירה המוכרים או על הקבלן. במקרים אחרים, כלל הליקויים יהיה נרחב ובעייתי וההמלצה תהיה לסגת מקניית הדירה. כדי לאפשר לכם לקבל החלטה מקצועית ומושכלת, מומלץ לבצע את בדק הבית לפני שלב החתימה על החוזה או להתייעץ עם עורך דין מומחה לגבי התניית החוזה במציאת ליקויים בעייתיים.
לפני שחותמים על חוזה לקניית דירה חדשה, מתייעצים עם מומחים לגבי מסלולי משכנתאות ולגבי ביצוע בדק בית. שיהיה בהצלחה!

 

ליקוי מבנה בויטרינה בסלון

בדיקת ליקוי מבנה בויטרינה בסלון


WhatsApp
היי, ניתן להשיג אותנו גם בווטסאפ, הקליקו מטה על הכפתור