חדשות ומבצעים

מתקינים מרפסת? אתם חייבים לבצע בדק בית!

מתכננים להתקין או לסגור מרפסת בבית? כמו בכל חלק אחר של הבית, לפני ההתקנה חשוב לבצע בדק בית, להבין את האילוצים, המגבלות וכמובן, מה האישורים הנדרשים לכך. לפני התוכניות – בדק בית.

 

עבודה טובה מתחילה בתכנון נכון

 

רבים כבר יודעים שלפני קנייה של דירה, בין אם חדשה מקבלן או דירה יש שנייה, חשוב מאד לבצע בדק בית מקיף ויסודי כדי להמנע ממפח נפש בעתיד וגם, ולא פחות חשוב, לחסוך כסף רב, במידה ויימצאו ליקויים.

 

לרוב הבדיקה תתבצע על ידי חברה מקצועית ובה מהנדסים, שמאים ומומחי בנייה, כדי שנתן יהיה לאתר את הליקויים ואף להציע פתרונות לתיקונם. בין הבדיקות השכיחות ביותר קיימות הבדיקות הבאות:

  • בדיקות רטיבות: מעידה על נזק מים פנימי שעלול להחמיר עם הזמן.
  • בדיקת נקודות מים וכלים סניטריים: משמשת לוודא שהם מותקנים היטב וללא נזילות.
  • בדיקת איטום פתחים: אם חלונות ודלתות הדירה אטומים באופן לקוי, הדבר יכול להשפיע על הטמפרטורה בדירה ועל האפקטיביות של המיזוג והחימום. כמו כן יש לוודא שכל הפתחים נסגרים ונפתחים בקלות.
  •  שקעי חשמל: לוודא שהם לא רופפים, מחוזקים היטב ותקינים.

 

במידה וקיימת מרפסת יש לוודא שהשיפועים שלה הם תקינים ומאפשרים ניקוז של מי הגשמים כדי למנוע נזקי רטיבות מתמשכים.

בדק בית לפני התקנת מרפסות

 

אולם מה קורה אם אתם רוצים לבנות מרפסת, או לסגור מרפסת קיימת? מה חשוב לבדוק אז?

 

מה צריך לבדוק בהתקנת מרפסת?

 

התקנת מרפסת או סגירה של מרפסת קיימת, משמעותה הגדלה של השטח הבנוי של הבית, או השגת חדר נוסף, למטרות אחסון או מגורים. תוספת של מרפסת, או סגירת קיימת גם תגדיל את ערך הנכס ותהווה תוספת משמעותית וחיובית לביתכם.

 

ניתן לבצע סגירת מרפסת במספר דרכים, אולם לפני שאתם מתחילים לתכנן את ריהוט וסידור המרפסת החדשה, חשוב לבצע מספר בדיקות חשובות שבלעדיהן לא תוכלו להתחיל במימוש החלום.

  •  היתרים, לפני הכל: למרות רפורמת הפרגולות שיזם השר לשעבר גדעון סער בכל הקשור להיתרי בנייה ובירוקרטיה סבוכה שמקצרים משמעותית את זמן קבלת האישורים לכך, עדיין יש צורך להגיש בקשה להיתר בנייה, שהיום, תודות לרפורמה, ניתן בהליך מזורז של לא יותר מארבעים וחמישה יום ממועד הגשת הבקשה.
  •  בדיקת התכנות: אם מדובר בהוספת מרפסת, חשוב לבדוק אם הדבר בכלל אפשרי מבחינת בטיחות, עמודים תומכים ובנייה שלא תסכן את יסודות הדירה והבניין כולו. זאת בהנחה וקיבלתם את הסכמת שאר הדיירים. אם מדובר בסגירת מרפסת קיימת, חשוב לוודא שניתן יהיה לעשות זאת תוך עמידה בכל תקני הבנייה וכי קיימת תשתית להוספת כל המערכות הנדרשות, למשל חשמל, שיפוע לניקוז מי הגשמים ואפשרות להתקנת עמודים תומכים.

 

סגירת מרפסת ניתן לעשות באופנים שונים, בהתאם לטעמכם האישי, המטרה המיועדת למרפסת, התקציב ועוד. אולם בדבר אחד אין כל ספק: את העבודה צריכה לבצע חברה מקצועית ובעלת נסיון ורק אחרי שבוצע בדק בית מקיף ויסודי שימנע מפח נפש בעתיד.

 


WhatsApp
היי, ניתן להשיג אותנו גם בווטסאפ, הקליקו מטה על הכפתור