חדשות ומבצעים

תכנון בטיחותי של בריכות נוי

בימינו בריכת נוי תהיה נפוצה בהרבה מקומות, אפשר לראות בריכות נוי בווילות או קוטג', בגינה, בדירות גג וגם בלובי של בניין ובמקומות ציבוריים רבים אחרים. בריכת נוי מורכבת מצמחים ובעלי חיים שחיים במערכת אקולוגית אחת. כשמתכננים את הבריכה הזו חשוב לשמור על מספר כללים שיסייעו לבריכה להישמר ולהחזיק לאורך זמן.

 

בכדי שנוכל ליהנות מהבריכה חשוב להקים אותה במקום שאנשים עוברים לצידה רוב שעות היום ויכולים לשבת קרוב אליה וליהנות מנוכחותה. כמו כן בריכת נוי יכולה להתאים מאוד לכניסות ולובי במקומות ציבוריים – מיצג עם צליל פכפוך של מים, ממש כמו אי קסום במרחב שמשרה שלווה על כל מי שצופה בה, המים בתוכה בכוחם להרגיע והצמחייה החיה והפורחת שמעניקה שלווה, והדגים שמאפשרים להתחבר אל הטבע, כל אלה הופכים את בריכת הנוי למבוקשת מאוד במקומות רבים ואטרקציה עבור הילדים הקטנים.

 

תכנון מוקפד

בעת תכנון ברכות נוי יש לקחת שני גורמים בחשבון. הראשון הוא מרחק מעצים שהם נשירים, שלא ינשרו לתוך הבריכה בעונות הנשירה והיא תערם באלפי עלים. זה עשוי להשפיע עליה גם ברמה האסתטית שכן לא מדובר במראה יפה, עלים שנרקבים מפאת המים, וגם בגלל ההשפעה הכימית, העלים שנרקבים אט אט פולטים חומר שנקרא אמוניה וזה חומר שמרעיל מיד את הדגים ואת החי. בנוסף, בריכת נוי לא מאוזנת ביולוגית יש בה סכנה להיווצרות אצות. גורם שני שחשוב לקחת בחשבון הוא שהבריכה תהייה ממוקמת במקום שהיא תיחשף לשמש 4 שעות ביום, אחרת הגידול של האצות יתרחב מדי. כמו כן, במקום שאין חשיפה לשמש יש סיכוי שיהיה קשה לנו לגדל צמחי בריכה משום שהשמש היא מרכיב חשוב במחזוריות של הצמחים.

 

מבנה וגודל של הבריכה

בריכה תהיה מאוזנת ככל שהיא תהיה רחבה יותר בממדים שלה. חשוב לזכור שבריכות קטנות הן אפשרויות אך הן יותר חשופות ומושפעות לשינויים. בריכות נוי מכילות בתוכן גם מדרגות. מדרגות אלה מיועדים לצמחים שמגיעים בגדלים שונים, מיקומם של הצמחים בכל מיני מקומות בתוך חלל הבריכה הוא קריטי להישרדותם וחשוב לספק לכל צמח את התנאים המקסימליים על מנת שיגדל כיאה. המדרגות גם משמשות אותנו לצורך של תחזוקה. גננים, וכל אדם שמוסמך יהיה לטפל בבריכה יוכל להיכנס בלי בעיה ולטפל בנזק שנגרם או להוסיף לבריכה אלמנטים או פשוט לנקות אותה. המדרגות הללו מסייעות להגיע גם לעומק של הבריכה עד לתחתית שלה.

 

אנחנו בפלס בדק בית מציעים מגוון שירותי בדק בית, בדיקת ליקויים ואיתור תקלות בדגש על הבטיחות המירבית וכל תוי התקן. לקריאה על ביקורת ליקוי בנייה – לחצו כאן

בדיקה וביקורת ליקוי בניה


WhatsApp
היי, ניתן להשיג אותנו גם בווטסאפ, הקליקו מטה על הכפתור