חדשות ומבצעים

בדיקות איכות בנייה

ביקורת ליקויי בניה מתבצעת בדירות חדשות וישנות. מטרת הביקורת היא לחשוף ליקויי בניה ובמידת הצורך לאפשר טיפול בהם לפני שהם גורמים נזקים בלתי הפיכים. כמו כן, בעזרת מעורבות מוקדמת של חברת בדק בית ניתן לשפר את המיקוח מול קבלנים על דירות חדשות או מול אנשים פרטיים על רכישת דירות יד שנייה. בנוסף, יש לציין כי לעיתים קרובות בדיקות איכות בנייה מתבצעות לפני ואחרי פרויקטים של תמ"א 38 וסוגים אחרים של התחדשות עירונית.

 

הטעות הנפוצה היא לייחס לבדיקת איכות בנייה חשיבות רק בעת רכישת דירה מיד שניה. בפועל, גם בעת רכישת דירה חדשה כדאי להתייעץ עם חברת בדק בית ולתאם ביקורת ליקויי בניה. הסיבה לכך היא שהקבלן לא תמיד שומר על הסטנדרטים שאליהם הוא התחייב בעת הבניה, מה גם שלעיתים קרובות יש תקלות ובעיות. רק ביקורת בניה תאפשר לזהות את הליקויים האלה בזמן והיא משתלמת בטווח הקצר והארוך.

 

מה כוללת בדיקת פרויקטים בבניה?

 

בדיקת פרויקט בניה מכל סוג כוללת התייחסות לאלמנטים השונים של המבנה או הדירה. בפועל, ליקויי הבניה הם רבים ומגוונים ולכן הביקורת חייבת לכלול התייחסות לבעיות איטום, רטיבות ונזילות, לבעיות בריצוף ולסדקים בטיח הקירות והתקרה שעלולים להעיד על בעיות קונסטרוקטיביות חמורות שמחייבות טיפול.

בדיקת איכות בנייה

 

מעבר לכך, בדיקת פרויקט בניה כולל גם התייחסות רחבה לאופי המבנה והדירה. במסגרת הבדיקה בוחנים האם קיימת קרינה סלולארית, קרינה אלקטרו-מגנטית וראדון ומגישים דוח ממצאים מפורט לגבי בדיקת התאמה של החלונות לתקן הישראלי. אמנם את חלק מליקויי הבניה אפשר לחשוף גם ללא מעורבות של חברת בדק בית, אך אין תחליף לנימוק מפורט ושימוש בכלים מקצועיים.

 

מה המשמעות של בדיקת איכות הבנייה עבור סגירת העסקה?

 

בדיקת איכות הבנייה משמעותית עבור סגירת העסקה מול הקבלן או מול אנשים פרטיים. בכל הנוגע להתנהלות מול קבלן, בדיקת ליקויי בניה מאפשרת לדעת האם הוא עמד בחוזה והאם יש מקום להגיש נגדו תביעה. במידה ומחליטים להגיש תביעה, ניתן להשתמש בדוח של חברת בדק בית כחוות דעת לבית משפט.

 

לשם השוואה, בעת רכישת דירה מיד שניה משתמשים בבדיקת איכות הבנייה על מנת לדעת האם בכלל לסגור את העסקה. הממצאים של הבדיקה משמשים את הקונים כדי לדעת כמה הנכס שווה, כמה כדאי לשלם עליו ומה יהיה המחיר ההוגן עבורו. אם רוצים, ניתן גם לתאם ביקורת בניה לפני שקובעים את המחיר ולעדכן את המוכר לגבי הממצאים.

 

ביקורת בנייה לבית חדש

 

לסיכום, ביקורת ליקויי בנייה הן חלק מענף הנדל"ן כי לרוב האנשים אין את הכלים והידע הנדרשים על מנת לזהות ליקויי בניה. מעבר לכך, הוצאה חד פעמית על ביקורת בניה משתלמת גם בעת רכישת דירה חדשה וגם בעת רכישת דירה מיד שניה כי היא משמעותית למחיר העסקה.


WhatsApp
היי, ניתן להשיג אותנו גם בווטסאפ, הקליקו מטה על הכפתור