חדשות ומבצעים

דף הבית > בדק בית

בדק בית

בדק בית מקצועי – בדיקה שכל דירה חייבת לעבור!

בדיקת בדק בית בנכס, בין אם הוא חדש או וותיק עשויה לחסוך עלויות ונזקים רבים אשר ישפיעו על ההוצאות הכלכליות ועל בטיחות הדיירים כאחד. כמו כן, הקפדה על ביצוע בדיקת בדק הבית ישמרו על ערך הנכס וימנעו ירידה חדה וקיצונית בערכו כתוצאה מהליקויים השונים והתיקונים הנדרשים בו.

לפרטים נוספים ופגישת ייעוץ ללא התחייבות, צרו קשר עוד היום עם חברת פלס בדק בית או השאירו פרטים ונחזור בהקדם.

בדיקה זו, מתבצעת על ידי חברת בדק בית מקצועית ואנשי הנדסה מקצועיים ומומחים המוסמכים לאיתור, גילוי, מתן חוות דעת והמלצות להמשך פעילות לטיפול יעיל בנזקים והליקויים.

ההשפעה והיתרון המרכזי של בדיקת בדק בית, הנעשית על ידי אנשי מקצוע, מציגה מפה ותמונה מלאה במבט על ובמבט נקודתי יותר של כל הליקויים , אם כאלה קיים, הגלויים והנסתרים שבהם.

סדר התהליכים של בדק בית אפקטיבי, יכלול בדיקות מורכבות ומקיפות הנעשות, כאמור בשילוב איש המקצוע המתאים והמכשור המתאים, התורם לביצוע ואיתור יעיל ומהיר של הליקויים במידה וכאלה קיימים באופן מדויק ככל הניתן. חברת בדק בית מהימנות המידע המתקבל לאחר הבדיקה משפיעה על שרשרת התהליכים העוקבת המאפשרת טיפול יעיל ופתרונות מותאמים לליקויים והמפגעים הספציפיים.

הערה: לאחר ביצוע בדיקה מקיפה על ידי איש המקצוע של חברת בדק ביתהמהנדס – ובאמצעות המכשור המותאם, תינתן הצהרה. חשיבות הסמכתו והרישיון התקף של המהנדס ישפיעו על תוקף המסמך וקבילותו בבתי המשפט, הנדרש לאשר את הפעולות המומלצות על ידי הקבלן לפני הוצאתן אל הפועל.

 

בדק-בית--בדיקת-דירה

 

יתרונות ממצאי הבדיקה על ידי חברת בדק בית :

מניעת הפסדים כספיים בעתיד אשר יגרמו בעת הצורך בתיקונים ושיפוצים שיכלו להיחסך בעת תוקף תקופת אחריות הקבלן – בדק בית מחיר משתלם לעתיד!
טיפול בליקויים בנכס וותיק יעלו את ערך הנכס וימנעו את שחיקת תשואתו
שיפור איכות חייו של בעל הנכס ושיפור בטיחות המבנה עצמו לשמירה על דיירי המבנה והסביבה הקרובה למבנה.

שלבי תהליך בדק בית:

ייבדק המפרט הטכני הכתוב ומצוין בחוזה של מוכר הנכס, בין אם מדובר במפרט טכני, זיכרון דברים, חוזה או סיכום והתחייבות כתובה.
המבנה ותקינותו ייבדקו אל מול החוקים והתקנים על פי חוקי הבנייה וחוקי הקבלנים, תקנות פיקוד העורף הקובעות את התקנים הנדרשים בעת מצבים של לחימה ו/או אסונות טבע.
המבנה ייבדק אל מול חוקי תקנות המקרקעין בישראל על פי תקנות בניית בתי העסק, מבנה המגורים והנכסים השונים הכוללים מגורים ו/או פעילות בני אדם בתוכם ו/או בסביבתם.

מהם הפרטים הנבדקים במסגרת בדק הבית?

צנרת – במידה ומדובר בנכס מיד ראשונה מקבלן רצוי שתיבדק לפני הנחת המרצפות והריצוף לביצוע בדיקה יעילה יותר, הבודקת את איכות הצינורות והצנרת ובדיקת איכות הנחת הצנרת.. אחרת יהיה צורך בפירוק הרצפות וביצוע ריצוף מחדש לאחר הבדיקה.
ריצוף – בדיקת אטימות הריצוף, רגישותו בפני נזילות, התנפחות, עיקום, איכות הדברים המחברים את המרצפות הנדרשים למנוע את תזוזתן ושקיעתן.
קירות וטיח- בדיקת איכות הטיח, קילופים, רטיבויות וביצוע איתור נזילות אפשריות, איכות שכבות הטיח ושכבות האיטום השונות, איכות היסודות בתוך הקירות עצמן לשמירה על יציבות הקירות, איכות הצבע ועבודת הצביעה ובדיקת סדקים גלויים ונסתרים.
חשמל – בעיקר בדיקות איכות חיבורי וקווי החשמל, בדיקות איכות ותקנים, מידת הקרבה למים, בטיחות ותקינות נקודות וחיבורי החשמל וכיוצא באלה.
גגות ומערכות ניקוז- תיבדק יעילות הניקוז ואטימות הגג בפני רטיבות בכלל ורטיבות הנגרמת כתוצאה ממיי גשמים בפרט, איכות זיפות הגג ואיכות אריחי הגג.
השפעה ותופעה של ליקויי בנייה בבתים/ מבנים/ נכסים וותיקים וחדשים כאחד, עשויים להימצא כתוצאה מגורמים שונים כמו, שימוש בחומרים זולים ולא איכותיים, עבודה בלתי מקצועית, שחיקת המבנה במרוצת הזמן ועוד.

בדק הבית, מלבד המשמעות הכפולה אותו קיבל המושג לרבות השנים השורש המקצועי והקבלני שלו, ממש כפי שבא לידי ביטוי השימוש המטאפורי הנהוג בו, מדבר על הבדיקות הכלליות והנקודתיות המאתרת ליקויים בבנייה בסוגי המבנים השונים: הפרטיים, העסקיים, החדשים והוותיקים יותר.

דוח חוות הדעת של חברת בדק בית ואנשי המקצוע, בתום בדק בית יכיל בתוכו את האלמנטים הבאים:

– מיקומם המדויק של הליקויים שאותרו בנכס. מומחי בידוק הבית שלנו.

– הצמדת תקנות/חוקים בצמוד לחוקי המקרקעין והבנייה, לכל ליקוי שאותר, כולל ציטוטים בעת הצורך ופסקי דין הקשורים בכך.

– רקע על המהנדס המבצע הוותק והניסיון המקצועי בתחום

– הנחיות לתיקון הליקויים אשר נמצאו בבדק הבית

– נספח שערוך עלויות לצורך תיקון הליקויים שנמצאו.

הצהרה משפטית של חוות הדעת ההנדסית, במקרה של הגעה לדיונים או תביעות בבית המשפט.

בדק בית נחלק לסוגים וצרכים שונים

בדיקת דירה לפני מסירה או בית חדשים מהקבלן, טרם הכניסה אליהם.

 בדיקת נכס חדש בתום תקופת אחריות הקבלן.

 בדיקת מבנה/ נכס בשלבי הקמתו, טרם השלמת בנייתו, בעבור כל שלב בבנייה.

 בדיקת לדירה או בית וותיקים, קיימים, לפני שנמכרים לבעלים חדשים (לצורך מיקוח

מחיר הנכס אן לצורך אומדן עלות שיפוצים- יד שנייה לפני שיפוצים).

 בדיקה לנכס לפני שיפוץ למניעה פגיעה ביסודות או אזורים חלשים וטיפול כולל גם במפגעים השונים בבית/נכס

 בדיקת בית עסק, לפני מתן רישיון או באופן תקופתי.

בדיקת רכוש משותף בבניין או כל נכס משותף ( חדר מדרגות, או גג בבניין מגורים או בית עסק, לבטיחות הדיירים והמבקרים במבנה/ נכס).

בדק בית מחיר ללא תחרות – זה פלס! צרו קשר עוד היום.

אצלנו בפלס מבצעים שירותי בדק בית במחיר ללא תחרות. בדק בית מחיר נוח לכל כיס, ובשירות ללא פשרות.

לינק- חוק המכר

לינק- דוגמא לדוחות בדק בית להורדה

 

תמונות של ליקויים במהלך בדק בית

 

גילוי התקלפות של רובה במהלך בדק בית

גילוי התקלפות של רובה במהלך בדק בית

גילוי שריטות בסלון תוך כדי בדיקת בית

גילוי שריטות בסלון תוך כדי בדיקת בית

ליקוי בבית - קילופים, סדיקה וגימור לקוי בקיר

ליקוי בבית – קילופים, סדיקה וגימור לקוי בקיר

מציאת אריחים לא תקינים במהלך ביקורת מבנה

מציאת אריחים לא תקינים במהלך ביקורת מבנה

גילוי שיפוע אדן חלון לא תקין במהלך בדק בית

גילוי שיפוע אדן חלון לא תקין במהלך בדק בית

איתור נזילות באמצעות מד רטיבות

איתור נזילות באמצעות מד רטיבות

בדיקת תקינות של שיפוע בבית

בדיקת תקינות של שיפוע בבית

עבודה לקויה ולא מדויקה של קבלן

עבודה לקויה ולא מדויקת של קבלן

מבט על תריס לקוי מבחוץ

מבט על תריס לקוי מבחוץ

שריטות על חלון שמאלי בסלון

שריטות על חלון שמאלי בסלון

אריחים משוננים עם שברים

אריחים משוננים עם שברים

בדיקת מישוריות חיפוי במבנה

בדיקת מישוריות חיפוי במבנה

בדק בית – שאלות תשובות

מה כלול במסגרת בדק בית?

כל חברה שמציעה שירותי בדק בית מציעה חבילת בדיקות משתנה, אם כי הבסיס דומה באופן יחסי. בדק בית לרוב מתחלק לשני תחומים מרכזיים.

מה זה בדיקת מבנה?

בדיקת המבנה וליקויים אפשריים, או בדיקה הנדסית של המבנה. לאור החשש מליקויי בנייה המודעות בקרב רוכשים ודיירים כאחד לכך שיש צורך בביצוע בדיקת מבנה הולכת וגוברת. למעשה, מדובר בבדיקה הנדסית מקיפה של המבנה כולו, הן מבפנים והן מבחוץ, בשביל לוודא שאין חשש לליקויים כלשהם שיכולים במקרי הקיצון להביא לקריסה המבנה, נזק כלכלי רב וחלילה גם לפגיעות בגוף ובנפש. בדיקת המבנה לרוב כוללת בדיקה של רמת הביצוע, איכות הבנייה, התשתיות וכדומה, ומערבת כלים הנדסיים מתקדמים ומפותחים.

מה חשוב לדעת על בדיקת רטיבות, ואיתור נזילות ואיטום במסגרת בדק הבית?

התחום השני נוגע לבדיקות לאיתור רטיבות ונזילות, איטום, צנרת וכד'. החשש מליקויים הנוגעים לרטיבות ונזילות בחלקים השונים של הנכס הינו גדול מאוד, שכן אם רטיבות באחד מקירות הבית או ליקויים בצנרת יכולים לגרור תיקונים בעשרות אלפי שקלים שמצריכים פירוק של הריצוף ואף לשבור קירות מסוימים. בבדיקות מסוג אלו בוחנים האם קיימים מוקדי נזילות ורטיבות ואת רמת הגימור של הצנרת, וכן איתור מוקדי לחות פנימית שנוצרים כתוצאה מן הליקויים בצנרת, כדוגמת היווצרות של טחב או פטריות בקירות המבנה.

מהם סוגי ליקויי בניה אשר נבדקים בתהליך בדק בית לדירה?

חברה מקצועית המבצעת בדיקת ליקויי בניה תבדוק את כל תשתיות המבנה ותתן דוח מפורט הכולל בדיקת של:
מערכת איטום, אינסטלציה, תשתית חשמל, רצפה ומקומות חיבור, סדקים, רטיבות, שיפועים לצורך ניקוז ועוד..

מתי חשוב לבצע בדק בית?

חשוב לבצע את בדק הבית גם טרם רכישת הנכס, וגם לאחר מכן. ברור לכל מדוע חשוב לבחון את הנכס טרם רכישתו. בשנים האחרונות, נשמעו מספר טענות ואף היו מספר מקרים על דירות שנרכשו מבלי לבצע בדק בית ולאחר הרכישה נתגלה ליקוי כלשהו. בכדי להימנע ממקרה כזה, שעלול לגרור עלויות נוספות של עשרות אלפי שקלים, חשוב לבצע את הבדיקה טרם הרכישה. בנוסף, גם לאחר הרכישה, בחלוף מספר שנים, חשוב לבצע את הבדיקות. בתים, מבנים, נכסים וצנרת אינם חסינים לחלוף הזמן, ולעיתים עשויים להתגלות פגמים וליקויים שנוצרו כתוצאה מבלאי. איתור וגילוי מוקדם של נזקים אלו יכול להקל בטיפול ובפתרון שלהם.

איך לבחור חברת בדק בית?

כפי שניתן להבין, ההשפעה של בדק הבית היא מרחיקת לכת. בנוסף, בשביל לבצעה ביעילות נדרש ניסיון רב וכן שימוש בכלים מתקדמים בשביל לא לפספס בעיות וליקויים כלשהם. לכן, יש חשיבות רבה לבחירת החברה. חשוב לבחון את הניסיון הקודם והידע המקצועי של החברה, חוות דעת וביקורות של לקוחות קודמים, איכות הציוד וההקפדה על כל תווי התקן הבטיחותיים הנדרשים, ועוד.

מהם העלויות לשירותי בדק בית/ליקויי בניה/בדיקת מבנים/איתור נזילות

העלות משתנה בהתאם למורכבות העבודה, כל בדק בית דורש טיפול שונה, ממליצים ליצור אתנו קשר לקבלת מידע נוסף ופרטים!

איך מקבלים הצעת מחיר עבור בדק בית?

מוזמנים ליצור קשר 073-7597208 ונשמח לעמוד לרשותכם


WhatsApp
היי, ניתן להשיג אותנו גם בווטסאפ, הקליקו מטה על הכפתור